ABD Hükümetinin borçları artıyor! Kripto paralara etkisi nasıl olacak?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünya değişiyor.. Küresel denge artık oyuncu değişikliğine mi gidiyor? Yoksa bu durumu as oyuncu ülkeler atlatabilecek mi? ABD Hükümetinin borçları durmadan artıyor. Peki bu ne anlama geliyor.

Ordadoğu arap baharı ile başlayan ekonomik çalkantı daha sonra Çin’in Wuhan kentinde görülen Koronavirüs ile daha da derinleşti. Ülkelerin aldığı önlemler kapsamında ticari faaliyet gösteren dev firmalar bu salgında ciddi zararlar gördü. Amerika kötü giden ekonomik gidişatın önüne geçmek için önce 750 milyar dolar para basacağını duyurmuştu. Sonrasında kademeli artış yaparak 7 trilyon dolara kadar para basacağını duyurmuştu. Son olarak attığı adımla birlikte sınırsız para basacağını ilan etti.

George Floyd vakası, ABD ‘nin kötü gidişatını resmen perçinledi !

George Floyd’un ölümü ABD’nin tarihi bir olayı olarak artık iz bırakmıştır. 25 Mayıs 2020 tarihinde akşam saatlerinde Amerika’nın Minneapolis kentinde, 20 Amerikan doları sahte banknot ihbarı için gelen polislerden biri olan beyaz polis memuru Derek Chauvin’in kelepçeli şekilde yere yüz üstü yatırdığı Afro-Amerikalı şüpheli George Floyd’un boynuna 8 dakika 46 saniye boyunca diziyle bastırarak ölümüne sebep olmuştu. Yerde yatan Floyd’un son sözleri tarihe geçti. “Nefes alamıyorum” ve “Ölmek istemiyorum” şuan tüm dünyada kullanılıyor.

Floyd’tan sonra ABD iç karışıklıkları ekonomiyi adeta çökertti

Mayıs 2020 itibari ile Amerika’nın borcu inanılmaz seviyelere ulaştı. Zaten öncesinde dünya krizinin vermiş olduğu hasarı onaramazken şimdi bu delik daha da büyüdü. Hükümet borcu son zamanlarda endişe verici bir hızla artmaktadır. 2018’de borç faizine yarım trilyon dolar kadar ödeme yapmaktaydı. Şimdi ise bu durum trilyon dolarlar seviyesine ulaştı.

Kripto paralar, süper gücün sarsılması ile nasıl etki bulacak?

Uzmanların bu konuda çok çeşitli teorileri bulunuyor. Fakat yatırım tavsiyesi vermemek ile birlikte Kripto Paralar bu durumdan pozitif anlamda etkilenmesi bekleniyor. Twitter’da ünlü yatırımcı ve analist TheMoon ve Selcoin başta olmak üzere bir çok analist aynı yönde fikir beyan etmektedir.

ABD Hükümetinin borçları artıyor! Kripto paralara etkisi nasıl olacak?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin