Kripto para gündeminde bugün yaşananlar

Puan Verin

Kripto para gündeminde yaşanan başlıklara baktığımızda, haftanın öne çıkan haberleri ve gelişmelerini sizler için derledik. Bugün haftanın son iş günüydü ve piyasaların kapanış yaptığı bugünde, satış baskısını sürdürmeye devam ediyor.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

Piyasa kapitilizasyonu an itibari ile 2,12 trilyon dolar ve 24 saatlik işlem hacmi ise 94 milyar dolarda görünüyor. Dominans oranı yüzde 40,9 seviyesinde seyir gösterirken, BTC’nin yazı yazılırken ki fiyatı ise 45 bin 760 dolar seviyesinde.

Kripto para piyasasında seçtiğimiz gündem içerikleri / 17 Aralık 2021

Günün en çok kazandıranları

En büyük 100 kripto varlık içinde en çok kazandıran ve piyasanın kötü gidişatına renk katan kripto para birimi Yearn.Finance (YFI) oldu. Son 24 saatte %36 artış ile günün en çok kazandıran kripto parası. Onu hemen arkasında Wawes (WAWES) takip ediyor. %5 lik kazanç ile ikinci sırayı aldı. Diğer varlıklara da baktığımızda küçük dilimler eşliğinde azalan bir artış veya düşüş yaşamışlar.

Günün en çok kaybettirenleri

Günün en çok kaybettiren coini Kadena (KDA) oldu. %21 lik düşüşü ile 13 dolardan 10 dolara kadar geriledi. Onu %20 lik bir düşüş ile Elrond (EGLD) kripto para birimi takip ediyor. Daha sonra ise listeyi XDC Network (XDC), Near Protocol (NEAR) ve THORChain (RUNE) takip ediyor.

Günün öne çıkan haberleri ve gelişmeleri

Kraken’in CEO’su Jesse Powell, 2021 yılı BTC hedefini geri çekti. Daha önce lider kripto varlık için 100 bin dolar hedef koyan Powell, piyasanın can sıkıcı hareketlerinden ötürü tahminini geri aldı.

Tahminini geri çekmesinin yanı sıra Powell, kripto kışı konusunda da yatırımcıları uyardı. Gerekçe olarak hacimsiz fiyat hareketlerini öne sürdü.

Justin Sun, kendi kripto ekosisteminin yıldızı olan TRON (TRX)’i yatırımcılarına bırakarak Grenada’nın Dünya Ticaret Örgütü (WTO) elçisi olacağını duyurdu. Ayrıca Latin Amerika ülkelerinde kripto paraları meşrulaştırmak için mücadele edeceğini söyledi.

Dünyanın online kütüphanesi olarak nitelendirilen Wikipedia‘nın ilk içeriği NFT’ye çevrildi. Kurucusu olan Jimmy Wales’in ilk yazısı bir NFT formatına çevrilerek 3 – 15 Aralık tarihleri arasında düzenlenen Christie’nin açık artırmalarında 750.000 dolara satıldı.

Elon Musk‘ın Dogecoin ile Tesla araçlarının alınabileceği haberinden önce 850 milyon dolarlık DOGE bir cüzdana taşınmış. Bunun iyi niyetli bir hareket olmadığı yönünde haberler var.

Rusya‘da ilk defa kripto para yasağı konuşulmaya başlandı. Reuters haberine göre, Rusya merkez bankasının kripto para birimi yatırımına yasak getirmeye çalıştığı bildirildi. Yine kaynağa göre, yatırımcıların yeni alımlar yapmasının yasaklanması planlanıyor. Ancak yasak mevcut kripto varlıkları için geçerli olmayacak.

Elinde 31,3 milyar adet SHIBA INU (SHIB) barındıran balina, bugün portföyüne 2,9 milyar adet daha ekleme yaptı.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel