Singapur Merkez Bankası Blockchain Ödeme Yöntemine Geçmeye Hazırlanıyor

Puan Verin

Çağın icadı ve kripto paraların altyapısı Blockchain her geçen gün daha da genişliyor.

2016 Yılında çalışmalara başlayan Merkez bankası bu projeye Project Ubin adını vermişti. Bu projenin 5. ve son adımı olan ödeme onaylarında ve menkul kıymetlerin takasında kullanılmak üzere blockchain tabanlı bir ödeme yöntemine olanak sağlamaktadır.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

Project Ubin projesinin deneme süresinin bittiğini ve halka sunmak için hazır olduklarını belirten Singapur Merkez Bankasının başkanı Sopnendu Mohanty, bu projede gerçekleşen 5 adımında başarılı bir şekilde tamamladıklarını belirtti.

Ubin Projesinde her adım dikkatli bir şekilde ve ilmek ilmek işlendi. Bu projenin ilk 2 adımında kullanılmak için gerekli olan teknolojilerin geliştirilmesi için çalışıldı. Üçüncü adımda ise projenin ödeme kısmına odaklanıldı. Dördüncü adıma geçildiğinde ise üçüncü adımda tamamlanan ödeme adımını sınırlar ötesine açmak için çalışıldı ve bu adımda başarıyla tamamlandı. Beşinci ve son adımda ise ödeme onayları konusuna odaklanıldı. Bunun yanında değerlerin kanıtlanması gibi doğrulama konularına odaklanıldı ve bu adımın başarıyla sonlanmasından sonra projenin tamamlandığı belirtildi.

Bilindik Protokol Kullanıldı

Ubin Projesinde JPMorgan’ın blockchain protokolü kullanıldı. Prototip, ana hatları Quuorum blockchain protokolünün sahibi olan JPMorgan ve Singapur’da kurulan Temasek iş birliği sayesinde ortaya konuldu. Bu prototip aynı zamanda JPMCoin ve Bankalararası Bilgi Ağı ile entegreli çalışabiliyor.

Ubin Projesinde her aşama sonrasında bir rapor yayınlanmıştı. Beşinci aşamada ise bu raporu yayınlamakla görevli Accenture, bu sistemin değişik sektörlerde kullanımı üzerine araştırmalar yaptı ve ticaret, sigorta ve finansal hizmetler gibi alanlarda faaliyet gösteren 16 projeyi Ubin ödeme ağına entegre etmenin yararlı olabileceğini raporladı.

Sermaye piyasaları için STACS, iSTOX, 1exchange, Allinfra, iLex & IHS Markit ve Sygnum firmaları seçildi. Ticaret ve tedarik için ise Invictus, Digital Ventures, Marco Polo, Crediti ve essDOCS firmaları seçildi. Immediate, igital Asset ve Aqilliz firmaları ise reklam konusunda Ubin Projesi için seçilen firmalardı. Son olarak ise maaşların zamanında ve eksiksiz ödenmesi için Adecco ve Octomate firmaları seçildi.

Singapur Merkez Bankası bu projelerle alakalı olarak hangi projelerin başarılı olacağını veya bu projelerden sonra ikinci bir proje araştırmasına girilip girilmeyeceğini henüz belirleyemediklerini söyledi.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel