Phala Network Nedir? Tüm Detayları İle PHA Kriptopara Birimi

pha nedir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Binance Kayıt Ol

Phala Network, mevcut bulut hizmetleriyle karşılaştırılabilen, bilgi işlem gücü sunan ve yönetilen programların gizliliğini koruyan, aynı zamanda akıllı sözleşmeler sunan bir kriptopara birimidir. Şubat 2020’de kurulmuştur ve kısaltması “PHA” olarak yazılır.

Phala Network Nasıl Çalışır ve Nasıl Bir Mimarisi Bulunuyor

Geliştiriciler, TEE-Blockchain Hibrit Mimarisi’ne dayalı olarak, CPU’daki TEE Enclave’lerinin içinde çalışan gizli akıllı sözleşmeleri devreye alarak üstün bir çalışmaya ulaştırmıştır.

Ayrıca Phala, Substrate destekli olup Polkadot ekosisteminin bir airdropu olarak çalışacakmış. PHA belirteçlerini kullanarak ağdaki güvenilir bilgi işlem kaynaklarını ve veri alışverişlerini kontrol edebiliyor. Güvenilir bilgi işlem gücü, zincir üzerinde bilgi işlem ve depolama kaynakları ve zincir dışı depolama gibi bir çok fonksiyona sahiptir.

Standartlaştırılmış veri toplama, analiz ve ticaret protokolleri için sözleşmeye dayalı bir veri alışverişi altyapısı sunan Phala, protokolleri ile hem alıcılar hem de satıcılar için gizli ancak güvenilir bir değişim ekosistemi sağlıyor.

Phala Madenci Sayısında Sürekli Artış Kaydediyor

Phala bir Token olup, madenciliği yapılabilir bir kriptopara birimdir. Oldukça nadir bir donanım gereksinimi ile kazıma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. İlk madenciliği 27 Kasım 2020 yılında başladı. Başladığından beri madenci sayısında sürekli artış kaydediyor.

Kaynak: Phala Medium
  • 1. Gün, 200’den fazla madenci;
  • 7. Gün, 500’den fazla madenci;
  • 20. gün, 1000’den fazla madenci.

Phala Network (PHA) En İyi Alım – Satım Borsaları

Phala Network (PHA)’da ticaret (alım-satım) için en iyi borsalar şu anda Binance, KuCoin, Huobi Global, OKEx, BiONE ve Hotcoin Global’dir.

Phala Network Resmi Sitesi: https://phala.network

Phala Network Nedir? Tüm Detayları İle PHA Kriptopara Birimi

Feragatname

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle ve sadece genel bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır. Okuyucunun web sitemizde bulunan bilgiler üzerine yapacağı her türlü işlem kesinlikle kendi riski altındadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.