OKEx, Bitcoin ve Kriptopara Ticaret Hacimleri Raporunu Yayınladı

okex raporu
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Okex borsası, Şubat 2021 de gerçekleşen Bitcoin ve diğer kriptopara birimlerinin hacimlerini yayınladı. Spot işlemler, Swap ve Futures (Margin) işlemlerin kullanım oranlarını da raporda sundu.

Lider kriptopara birimi BTC, ayın ilk üç haftasında ciddi yükselişler kaydetti. Üst üste gelen kurumsal yatırım haberleri de bu ilerleyişe ivme kazandırdı. OKEx borsasının spot fiyatına göre Bitcoin, 21 Şubat’ta tüm zamanların en yüksek değeri olan 58,318 USDT’ye ulaştı. Daha sonra %26 değer kaybederek ciddi bir düzeltme yapmıştı. Bu düzeltme ile piyasada ayı sezonu iddiaları ortaya atılmıştı. Fakat durum öyle olmadı. Şubat ayının son haftası boyunca büyük gerileme yaşadı. İlk boğa duyguları OKEx tarihinin ikinci büyük aylık işlem hacmi ile sonuçlandı.

NFT Projeleri Piyasaya Hızlı Giriş Yaptı

Hızla değişen piyasa yönünü bazen tayin etmekte zorlanıyoruz. Daha önce popüler olan DeFi sektörü, işlem hacimleri nispeten sabit kalmasına rağmen ay sonunda bir fiyat düşüşü gördü. Bu arada ilk kez NFT ile ilgili bir token olan GHST, ticaret hacmine göre ilk 10’a girdi.

NFT projeleri piyasaya hızlı bir giriş yapmış oldu. Hızla artan Chiliz, THETA ve Enjin Coin projeleri adeta baş döndürdü. Her bir projesi ayrı bir ivme kazanan bu sektöre sonradan giren DEGO, AXS, REVV gibi projelerde çabuk benimsendi. Borsaların listelerine eklenerek değerlerini katladılar.

En Büyük İşlem Hacmi, Futures (Margin) İşlemlerinde

Okex rasporunda belkide en dikkat çekici veriye sahip olan ticaret hacimlerinin Spot işlemler, Swap ve Margin işlemleri oranları şaşırttı. Okex kullanıcılarının %51 i Futures yani Margin hesaplarda işlem yapıyor. %29 oranına sahip kitle ise Swap işlemlerde ticaret yapmakta. Son olarak %20 kalan oran ise Spot işlemlerde ticaret yapıyor.

okex subat 2021 ticaret hacimleri orani
Kaynak: Okex.com

Spot ticarette Dogecoin, Ethereum’u yakaladı. Ortalama günlük hacim açısından Şubat ayında ikinci sırada yer alarak DOGE hacimsel olarak büyük artış kaydetti. Tabi bu artışın arkasında yer alan en önemli etken ise Elon Musk’ın attığı tweetler oldu. OKB ayrıca OKEx Earn dahil OKEx ekosistemindeki daha geniş kullanım nedeniyle dördüncü sıraya yükselerek talebini arttırdı. Yedinci ve onuncu sırada, her ikisi de DeFi sektöründen Uniswap ve Chainlink var.

okex en yüksek 10 coin hacmi
Kaynak: Okex.com
OKEx, Bitcoin ve Kriptopara Ticaret Hacimleri Raporunu Yayınladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin