OKEx, Bitcoin ve Kriptopara Ticaret Hacimleri Raporunu Yayınladı

Puan Verin

Okex borsası, Şubat 2021 de gerçekleşen Bitcoin ve diğer kriptopara birimlerinin hacimlerini yayınladı. Spot işlemler, Swap ve Futures (Margin) işlemlerin kullanım oranlarını da raporda sundu.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

Lider kriptopara birimi BTC, ayın ilk üç haftasında ciddi yükselişler kaydetti. Üst üste gelen kurumsal yatırım haberleri de bu ilerleyişe ivme kazandırdı. OKEx borsasının spot fiyatına göre Bitcoin, 21 Şubat’ta tüm zamanların en yüksek değeri olan 58,318 USDT’ye ulaştı. Daha sonra %26 değer kaybederek ciddi bir düzeltme yapmıştı. Bu düzeltme ile piyasada ayı sezonu iddiaları ortaya atılmıştı. Fakat durum öyle olmadı. Şubat ayının son haftası boyunca büyük gerileme yaşadı. İlk boğa duyguları OKEx tarihinin ikinci büyük aylık işlem hacmi ile sonuçlandı.

NFT Projeleri Piyasaya Hızlı Giriş Yaptı

Hızla değişen piyasa yönünü bazen tayin etmekte zorlanıyoruz. Daha önce popüler olan DeFi sektörü, işlem hacimleri nispeten sabit kalmasına rağmen ay sonunda bir fiyat düşüşü gördü. Bu arada ilk kez NFT ile ilgili bir token olan GHST, ticaret hacmine göre ilk 10’a girdi.

NFT projeleri piyasaya hızlı bir giriş yapmış oldu. Hızla artan Chiliz, THETA ve Enjin Coin projeleri adeta baş döndürdü. Her bir projesi ayrı bir ivme kazanan bu sektöre sonradan giren DEGO, AXS, REVV gibi projelerde çabuk benimsendi. Borsaların listelerine eklenerek değerlerini katladılar.

En Büyük İşlem Hacmi, Futures (Margin) İşlemlerinde

Okex rasporunda belkide en dikkat çekici veriye sahip olan ticaret hacimlerinin Spot işlemler, Swap ve Margin işlemleri oranları şaşırttı. Okex kullanıcılarının %51 i Futures yani Margin hesaplarda işlem yapıyor. %29 oranına sahip kitle ise Swap işlemlerde ticaret yapmakta. Son olarak %20 kalan oran ise Spot işlemlerde ticaret yapıyor.

okex subat 2021 ticaret hacimleri orani
Kaynak: Okex.com

Spot ticarette Dogecoin, Ethereum’u yakaladı. Ortalama günlük hacim açısından Şubat ayında ikinci sırada yer alarak DOGE hacimsel olarak büyük artış kaydetti. Tabi bu artışın arkasında yer alan en önemli etken ise Elon Musk’ın attığı tweetler oldu. OKB ayrıca OKEx Earn dahil OKEx ekosistemindeki daha geniş kullanım nedeniyle dördüncü sıraya yükselerek talebini arttırdı. Yedinci ve onuncu sırada, her ikisi de DeFi sektöründen Uniswap ve Chainlink var.

okex en yüksek 10 coin hacmi
Kaynak: Okex.com

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel