0x Coin Nedir?

Puan Verin

0x Platformu‘nu; merkeziyetsiz takas platformu sunmak üzere Ethereum blockchaininin bir parçası olarak tasarlanmış, açık bir protokol olarak tanımlayabiliriz. 0x Coin projesinin protokolü, kullanıcıların Ethereum’un akıllı sözleşmelerini kullanarak bir merkeziyetsiz borsa oluşturabilmesini mümkün kılıyor. 0x Coin ekibi, önümüzdeki günlerde binlerce Ethereum tokeni olacağına ve insanların bunları verimli ve güvenilir bir biçimde takas etmeye ihtiyaç duyacağına inanıyor.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

0x’in Hedefi Ne?

Ortak kurucular Amir Bandeali ve Will Warren bu projeyi Ekim 2016’da hayata geçirirken, 0x Coin’in her varlığı Ethereum’un bir parçası olarak temsil etmesine izin veren bir blockchain evreni fikri ile yola çıktılar. Günümüzde tokenleştirmenin artmasıyla beraber yüzlerce tokenin oluşturulacağını önceden tahmin eden 0x Coin ekibi, takip edilemeyen ve merkeziyetten uzak bir oluşumun gerekliliğinin farkına vardı. Ekip arkadaşları merkeziyetsiz borsalara dair gelişmeleri takip ederken; bu borsaları geliştirebileceklerini düşündüler ve 0x Platformu ile birlikte bu merkeziyetsiz borsaların verimsizliklerinden ve diğer borsalarla efektif bir şekilde bir arada çalışamadığı durumlardan kurtulabilme umuduyla yola çıktılar.

0x’in Merkeziyetsiz Borsalardan Farkı Ne Olacak?

0x Platformu ne kadar merkeziyetsiz bir borsaya benzese de, belirli konularda farklara sahip. 0x Coin projesi, merkeziyetsiz borsalarda yaşanan ana sorunları ele alıyor ve bunlara çözüm üretmeye çalışıyor. 0x Coin’e göre bu borsalar yavaş, düşük likiditeye sahip, pahalı ve borsalar arasında bir iletişim ağı yok. Blockchain bir sipariş defterini çalıştırmak için her bir ayar veya yeni sipariş blockchain’den geçiyor, yani her şey şifreleme süreleri için tutuluyor. Bu durum da işlemde ağ işlem ücretlerinin artmasına neden oluyor.

0x Platformu bu iki sorunu da tek bir protokol aracılığıyla gideriyor ve bu protokol blockchain’den geçirilen bütün siparişlere uygulanabiliyor. 0x Platformu‘nun protokolü ile verilen emirler, her bir işlemde tek tek değil yalnızca tamamlandığında toplu halde blockchain’e dönmek zorunda. Bu özellik sayesinde süreci önemli ölçüde hızlandıran 0x Platformu, gereksiz işlem ücretlerini de ortadan kaldırıyor.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel