Bitcoin Şehri Çalışmaları Başladı Resmen Bitcoin ile İlgili Şehir Kuruluyor

Puan Verin

Bitcoin Şehri kurulacağının açıklanmasıyla birlikte piyasa haraketlendi. Bilindiği üzere dünya üzerinde Kripto para ile ilgili ilk defa yasal ödeme aracı olarak para birimini kabul eden ülkelerin başında El Salvador geliyor. El Salvador ülkesinin başkanı vergiden muaf bir Bitcoin ile alakalı bir şehir bulacağını ve bununla ilgili olarak 10 senelik Bitcoin tahvillerinin ihraç edileceği ile ilgili bilgi verdi.

Fırsatlar
dfsdsfd
T&Cs Apply
heyyo
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Bitcoin Şehri

El Salvador Ülkesi son zamanlarda Bitcoin para birimini yasal para birimi olarak kabul eden ülke olarak duyulmuş ve bu konuyla daha çok tanınmakta olan bir ülkedir. Bunun yanı sıra ülke hamlesinin bir adım daha öteye taşıyarak Bitcoin ile ilgili bir şehir kuracağı ile ilgili piyasaya bilgi aktarımında bulundu.

Bitcoin Şehri Çalışmaları

El Salvador ülkesinin devlet başkanı olarak bilinmekte olan Nayip Bukele oldukça çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yapmış olduğu sahil kasabasındaki açıklaması ile birlikte Bitcoin tahvillerinin ihraç edileceğini belirtti. Bununla birlikte devlet başkanı ayrıca gelir ve mülk ve sermaye ile ilgili kazançların vergiden muaf olacağını ve bununla ilgili bir Bitcoin şehri inşa etmeyi uzun zamandan beri planladıklarını sözlerine ekledi.

Bitcoin Şehri

Kurulması planlanan şehirde tek vergi olarak yüzde 10 katma değer vergisinin bulunacağını ve bunun dışında herhangi bir verginin alınmayacağını belirtti. Devlet başkanı Bitcoin ile ilgili kuracakları şehrin madencilik ile alakalı olarak enerji sağlayacağını ve burada bulunmakta olan yanardağın yakınına bu şehrin inşa edeceğini söyleyerek Bitcoin ile ilgili olarak tahviller ihracatının 2022 senesinde büyük bir hızla başlanacağını ve bununla ilgili çalışmaların son aşamaya geldiğini söyledi. Bitcoin şehri çalışmaları başladı.

Önemli Adımlar

Diğer bazı yetkililerin yapmış olduğu açıklamalar ve değerlendirmeler doğrultusunda ülkenin bir milyar dolarlık olarak planladığı 10 yıllık tahvil ihraç etmeyi uzun zamandan beri planladığı ve bununla ilgili çalışmaların tamamlandığı belirtildi. Ülkenin Eylül ayı içerisinde ilk defa olarak Bitcoin yasal olarak para birimi olarak kabul etmesi ile birlikte oldukça büyük olaylara sahne oldu. Ülke içerisinde bu durumdan memnun olan birçok kişinin bulunduğu gibi aynı zamanda bu durumu tepki ile karşılayan ve protesto eden de oldukça büyük bir kitlenin bulunduğu biliniyor. El Salvador un bugüne kadar 1100 bitcoin’e sahip bulunduğu tahmin ediliyor