Ünlü Analistten Bitcoin (BTC) İçin Sert Uyarı: Alarm!

Puan Verin

Bollinger Bantları indikatörünün ve yönteminin mucidi olan John Bollinger, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) için önemli bir uyarıda bulundu. Lider kripto para birimi kısa süre önce 50.000 doların üzerine kendini atsa da burada kalıcı olamadı ve 47.000 dolara kadar geriledi. BTC an itibarıyla yeniden 47.200 dolar desteği üzerine çıksa da ünlü analist buna karşı sert bir uyarıda bulundu.

Fırsatlar
dfsdsfd
T&Cs Apply
heyyo
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın

Bitcoin Fiyatı İçin Alarm

John Bollinger, yakın zamanda yayınladığı gönderisinde yatırımcıların alarma geçmesi gerektiğini ifade etti. Analist, BTC/USD paritesine dikkatle incelemek gerektiğini vurgulayarak buradan kazanç elde edilebileceğini ve kar satışı yapılabileceğini vurguladı.

Analist şu an agresif traderların short pozisyon açabileceğini belirterek, uzun vadeli yatırımcıların da düşük noktalardan alım yapmayı deneyebileceğinin altını çizdi. Şu an için düşüş veya yükseliş odaklı bir kesinlik olmadığının da altını çizen analist yine de alarmda olmanın iyi olacağını ima etti.

Efsanevi analist net bir açıklamada bulunmasa da aslında uzun vadeli yatırımcılara yönelik ifadesi ile bunun geçici bir durum olabileceğinin altını çizmiş oldu. Bitcoin ,23 Ağustos tarihinde 51.000 doları denese de burayı kıramadı ve sert bir şekilde 47.000 dolara kadar çekildi. BTC, zirve olarak ise geçtiğimiz gün 50.562 doları gördü. 64.000 dolar rekorundan hala bir hayli uzak olan BTC’nin 47.000 dolar desteğini kaybetmesi ise düşüşün hız kazanmasına yol açabilir.

Analizler yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Oluşacak kayıp ya da kazançlardan kriptoparalar.net veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.