Twitter Hacklendi! İnsanlardan Bitcoin Topladılar

Puan Verin

Apple, Bill Gates, Amerika’nın gelecekteki başkanı olarak görülen Joe Biden, Barrack Obama, Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, Elon Musk, Kanye West, Michael Bloomberg, Uber, dünyanın bilinen en zengin adamı Jeff Bezos ve İsrail devlet başkanı Binyamin Netanyahu’nun hesapları hacklendi. Bütün bu hesaplardan benzer paylaşımlar yaparak Bitcoin isteyen hackerlar son dönemde yaşanan en büyük siber saldırıya imza atmış oldular. Aynı zamanda Twitter’ın da borsa değerini yüzde 3’ün üzerinde düşürdü.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

Kolay Para Kazanmak İsteyenler Dolandırıldı

Hackerlar paylaştıkları mesajda bir Bitcoin cüzdan adresi paylaştılar ve bu adrese bin dolar gönderen kullanıcılara 2 bin dolar geri ödeme yapacaklarını belirttiler. Bunun yanında da sınırlı bir süre koyan hackerlar kullanıcıların aceleyle ve düşünmeden göndermelerini hedeflediler. Bu paylaşımların dünyaca tanınmış ve zengin olduğu bilinen kişilerin hesaplarından yapılması kullanıcıların güvenini kazanmak konusunda büyük rol oynadı.

Hackerlardan İlk Açıklama Geldi

Kim oldukları ve hangi gruba dahil oldukları bilinmeyen hackerlardan ilk açıklama geldi. Yaptıkları açıklamaya göre toplanan paranın doğru yerlere gideceğini ve bu saldırının bir yardım saldırısı olduğunu belirttiler.

Twitter’dan Açıklama Gecikmedi

Twitter destek hesabından paylaşımda bulunan Twitter yetkilileri, bir güvenlik açığı olduğunun farkında olduklarını ve bu konu üzerinde çalışma başlattıklarını aynı zamanda da sorunu düzeltmek için adımlar attıklarını belirttiler. Kısa süre içerisinde de tekrar bilgi vereceklerini açıklayan ekibin kullandığı Twitter destek hesabı bu açıklamanın üzerinden kısa bir süre geçtikten sonra hacklendi.

Kripto Para Borsaları Saldırıdan Payını Aldı

Binance ve Bitfinex başta olmak üzere küçük büyük birçok kripto para borsası hacklenerek diğer hesaplardan paylaşılan mesajlara benzer mesajlar paylaşıldı. Bu tarz büyük kripto para borsalarının Bitcoin isteyerek 2 katını geri vereceklerini belirtmesi kullanıcıların güvenirlik konusunda hiçbir şüpheye düşmeden belirtilen cüzdana göndermelerini tetikledi.

Saldırıyı Nasıl Yaptılar

Hackerlar, Twitter Core sistemi üzerinde ve üçüncü parti uygulamalarda bir güvenlik açığı fark ettiler ve bu açığı kullanarak birçok ünlü kişileri, kripto para borsalarını ve büyük teknoloji şirketlerin hesaplarını ele geçirdiler.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel