Tether (USDT) Nedir?

Puan Verin

Tether (USDT), Tether Limited şirketi tarafından Temmuz 2014’te kurulan bir stabil kriptopara birimidir. Tether’in sembolü “₮”dir. İlk tasarlandığında yani kurulduğu zaman adı RealCoin olarak anıldı. Ama daha sonra Kasım 2014’te adı Tether olarak değiştirilmiştir.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

Nasılsa ki dünyanın ağır basan ve diğer kurlarla etkileşiminde referans olarak kullanılan para birimi dolarsa, Tether (USDT)’de kriptopara piyasasının belirleyici birimi olmaya çalışan bir dijital varlıktır. Bu kriptopara birimi, hacimsel değerini sirkülasyon sayısına eşit tutmaya çalışarak fiyatını 1 dolardan sabitlemeye çalışır.

Tether neden kullanılır? Gerçekten ihtiyaç duyulan bir varlık mıdır?

Borsalar, platformlar ve cüzdanlar arasında bire bir eşleşmeli sabit dijital para birimi olması onu önemli kılar. Depolanabilir, gönderilebilir ve satın alınabilir. Sürekli 1 dolara eşit olması onu istikrarlı kılar.

Para göndermelerde veya alımlarda fiziksel paranın sirküle olması hem daha maliyetli hemde daha zordur. Ama stabil kriptoparaların masrafları az olur. Gönderimi de hızlı olacağı için daha pratik bir kullanıma sahiptir.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel