Son 10 yılın en iyi yatırımı, 1 doları 90.000 dolara çıkardı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son 10 yıl içinde inanılmaz derecede yükselen Bitcoin (BTC), 2010’ların en iyisi olarak tarihe damga vurdu. Diğer tüm yatırım araçlarını geride bırakarak adını tarihe en değerli varlık olarak yazdırmayı başardı.

CNN ‘in yapmış olduğu özel habere göre, Bank of America Securities tarafından yayınlanan yakın tarihli bir raporada, on yılın başında Bitcoin’e 1 dolar yatırdıysanız eğer şimdi değeri 90.000 dolardan fazla olacaktı.

Bir Bitcoin şu anda yaklaşık olarak 10.400 dolar değerindedir. Tüm zamanların en yüksek değeri olan 20.000 doların neredeyse yarısı diyebiliriz.

BTC, Spekülatif bir yatırım olmaya devam ediyor

Bitcoin son derece spekülatif bir yatırım olmaya devam ediyor. Fakat son on yılda en popüler ve yaygın olarak kabul gören kripto para birimi olarak ortaya çıktığı için değeri sürekli bir yükselme eğiliminde. Tabi şimdiye kadar öyle oldu diyebiliriz. Dalga teorileri ve teknik analizlere göre tüm zamanların grafiğinde artış kanalını net bir şekilde görmek mümkündür. Ama ilerleyen zamanlarda bu değerli varlığı neler bekliyor göreceğiz.

ayi boga piyasasi spekulasyon
Ayı ve boğa spekülasyonu

Perakende firmaların önemli bir kısmı, Bitcoin ‘i bir ödeme şekli olarak kabul ediyor. Hatta bir kaç yatırım şirketi ve borsa, BTC ‘yi vadeli işlem ticaretine aldı. Bu da onu meşrulaştırmaya yardımcı oldu diyebiliriz.

Gelişmemiş ülkeler için bir fırsat oldu

Gelişmemiş ülkelerin para birimleri oldukça değersiz. Dolara karşı tam bir çırpınış içinde olan bazı para birimleri, değerli döviz ve altın gibi yüksek fiyatlanan varlıklara karşı yatırım yapılamayan enstümanlardır. O ülkelerin talihsiz vatandaşları ise yatırım yapmaktan çekinirler. Ellerinde bulunan az miktarda para ile yatırım yapılamadığını bilirler. Fakat Bitcoin, onlar içinde büyük umut ışığı oldu.

dunyanin en degersiz paralari
Dünyanın en değersiz para birimleri için BTC en iyi yatırım aracı oldu.
Son 10 yılın en iyi yatırımı, 1 doları 90.000 dolara çıkardı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin