Sahte COVID-19 Aşılarını Bitcoin Karşılığında Satıyorlar

Puan Verin

Sahte COVID-19 aşıları dark web de kol gezmeye başladı. Koronavirüs aşılarının reklamını yapan dolandırıcılar, insanları Bitcoin ödeme yöntemi ile para transferine zorluyorlar. Ödemeyi yapanlara ise aşılar gönderilmiyor.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

Sahte COVID-19 Aşısı İçin Doz Başına 1.000 Dolar Talep !

Koronavirüs, geçen yıl küresel olarak yayılmaya başlamasından bu yana geniş çapta tartışılıyor. Aşı haberleri, prototip denemeleri derken ilk aşılar piyasada ve bazı ülkeler ilk dozu başarıyla yaptılar. Aşının dağıtım zorluğu ve gecikme yaşaması gibi etkenleri dolandırıcıları da harekete geçirdi. Dolandırıcılar Deep Web’de aşıları tanıtarak ve Bitcoin ile ödeme kabul ettiklerini söyleyerek bir çok kişiyi dolandırdıkları ortaya çıktı. Doz başına 1.000 dolara kadar talep ettikleri söyleniyor.

Arama motorlarının indeksleyemediği verilerin bulunduğu bilgileri içeren binlerce linkten oluşan bir sistem olan Deep Web, sadece bu konuda değil birçok alanda dolandırıcılığa müsait bir ortam olduğu biliniyor. Her türlü bilgi ve ürünün satıldığı bu alanda en çok kullanılan ödeme yöntemi kriptopara birimleri ile yapılan ödeme kanalıdır.

Dark Net Sahte Aşı Satışı
Dark Web Sahte Aşılar

Aşılar Gecikince, Alternatif Arayanlar Dolandırıcıların Eline Düştüler

Aşı birkaç şirket tarafından üretiliyor. Ve daha yeni onay almaya başladılar. Aralık 2020 itibariyle dağıtımı bazı ülkelere yapıldı ve ülkemize de yeni geldi. Üretim gecikmelere neden olunca, bazı insanlar alternatif aramaya başladılar. Sonuç olarakta Dark web’i kullanan dolandırıcıların hedefinde bu defa sağlık sektörü var.

CNBC’nin haberine göre, siber güvenlik şirketi Check Point’in bir raporunda bu konuya değindiği ortaya çıktı. Deep Net’te onaylanmış ve gerçek COVID-19 aşılarının da sattıklarını iddia etti.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel