Kingold vakasından sonra Bitcoin bir kez daha güvenli liman oldu

Puan Verin

Çin’deki yetkililer, 20 milyar Yuan (2,8 milyar dolarlık) bir sahtekarlığı yakaladılar. Dünyadaki en önemli altın işleme şirketlerinden biri olan Kingold, 20 milyar yuan (yaklaşık 2.82 milyar dolar) değerinde kredi temin etmek için 83 ton sahte altın teminatlandırdığı iddiası ile karşı karşıya.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

Bitcoin (BTC), Altına nazaran daha çok denetlenebilir durumda !

Kripto hedge fonu Parallax Digital’in genel müdürü olan Robert Breedlove, dava ile ilgili çarpıcı konulara değindi. Bitcoin’i altına göre daha denetlenebilir bir varlık olarak öne sürdü. Bu aldatmaca, Çin’in en büyük altın işleme şirketlerinden biri olan Kingold’u dünya ekonomisindeki en önemli haberlerden birine taşıdı. Nikkei Asian Review Pazartesi günü, Nasdaq listesindeki şirketin China Minsheng Trust Co. Ltd ve diğerlerinden 2.82 milyar dolar borç aldığını bildirmişti. Karşılığında kredileri altın külçelerle teminat altına aldı. Ve bu durumun peşine düşen Çin yetkilileri ise inanılmaz bir olaya şahit oldular.

Borçlarını ödeyemediği için bu yola başvurmuş

Kingold borçlarını zamanında ödeyemedi. Borç verenlerden biri olan Dongguan Trust Co.Ltd, yatırımlarını karşılamak için altın teminatını tasfiye etmesini sağladı. Tabi bu adımdan sonra anlaşıldı ki işin içinde rezil bir olayın döndüğü olmuş. Şubat ayı sonunda bu altın külçelerin yaklaşık 83 tonunun yaldızlı bakır alaşımı yani tamamen sahte olduğu ortaya çıktı.

Minsheng Trust, yetkililerin Kingold’un altın kasetlerini denetlemesi için mahkeme emri çıkardı. 22 Mayıs’ta Minsheng Trust’ın gözaltında tutulan sarı metal çubukların bakır alaşımı olduğunu belirten test sonuçları geri döndü. Bu neredeyse 2 milyar dolar değerinde sahte altın teminattı olduğunu doğruladı.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel