Ki Young Ju’dan Büyük İddaa: BTC Asla 28 Bin Dolar’ın Altına İnmez

Ki Young Ju, CryptoQuant şirketinin CEO’su olarak görev yapan bir ünlü analist. İlginç çıkışları ile bilinen bu analiste göre BTC asla 28 bin doların altını görmeyecek.

Ki Young Ju: BTC İçin Minimum Seviye 30 Bin Dolar

Genel olarak analistler, BTC’nin nereye gittiğinin ölçütü olarak piyasa olgunlaşmasını sürekli dile getirsede aslında Bitcoin için çeşitli görüşlerde belirtiliyor. Düzeltme hareketininde yanında bazı etkenlerin büyük önem arz ettiği biliniyor. Bazen bu göstergeler, Bitcoin’in ticaret yapma olasılığının düşük olduğu seviyelerde çıtayı belirlemek için kullanılır. Son zamanlardaki düşüşü baz alarak, popüler bir analist çıtayı 20.000 dolara kadar indirdi.

Bu görüşlerin aksine bir düşünceyi ise Ki-Young Ju ‘dan duyuyoruz. Ona göre Bitcoin 28 bin dolara asla inmeyecek. Nedeni ise kurumsal yatırımcıların varlığı. Kurumsal yatırımcıların son ayı piyasasında düşüşleri satın alarak değerlendirdiğini düşünüyor. Her düşüş kurumsal yatırımcılara fırsat olarak doğuyormuş. BTC fiyatı olarak ise 30 bin dolar inebileceği minimum seviyeymiş.

“BTC’yi 30-32k seviyesinde satın alan birçok kurumsal yatırımcı var. 2 Ocak’taki Coinbase çıkışı üç yılın en yüksek seviyesindeydi. Spekülatif tahmin, bu adamlar bu boğa koşusunun arkasındaysa 30k seviyesini koruyacaklardır. Düşsek bile 28.000’in altına düşmez. “

Ki-Young Ju

Bazı Analistler İse BTC Fiyatında Kısa Vade İçin Karamsar Duruyor

Bazılarına göre ise boğa koşusu Bitcoin’i yeni zirvelere göndermeden önce piyasanın tersine döneceğini savunuyor. Bu analistler tarafından maksimum düşük olarak tahmin edilen 28.000 dolar ve 20.000 dolar fiyat seviyelerinin aksine, diğerleri dijital varlıkların her zamankinden çok değişken durumu göz önüne alındığında %70’lik bir düşüşün sürpriz olmayacağını ileri sürüyorlar.

Lark Davis bunlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Yapmış olduğu teknik analize göre BTC de daha büyük bir düşüş bekliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.