İran, madencilerden Bitcoin satın alıyor

Puan Verin

Amerika’nın ambargo ülkesi İran ‘ın uzun zamandır ekonomik sorunlarla uğraştığını biliyoruz. Hükümet, ekonomisini ayakta tutmak için alternatif yollar arayışında. Sonunda kriptopara sektörünede el attı. İran Hükümet’i hala kriptopara birimlerini yasal ödeme aracı olarak tanımıyor olsa da, hala işlem yapmak için Bitcoin kullanıyor gibi görünüyor.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

Başlıklar

  • İran’da madenciler destekleniyor
  • Madenciler, hükümeti finanse ediyor

İran’daki madencilerin yüzü gülecek

Bu haftanın başlarında, İranlı öğrencilerin kurduğu haber ajansının raporuna göre hükümetin ülkede belli yerlerde bulunan Bitcoin’leri özel hesaplara aktardığını bildirdi. Raporda açıklandığı üzere bu fonlar, ithalatın ve diğer bazı faaliyetlerin nakit olarak karşılanması için kullanılıyormuş.

Mehr Haber Ajansı raporuna göre, İran Sanayi Maden ve Ticaret Bakanlığı’nın Temmuz ayında 14 şirket için daha lisans verdiğini belirtti. Ruhsatlandırma, madencilerin İran’ın nispeten ucuz elektriğinden yararlanmaya devam etmesini sağlayacakmış. Mehr Haber Ajansı’na göre, en yoğun yaz sezonunda (Haziran-Eylül) ücretler kWh başına 0,46 dolara yükselmesine rağmen, kilovat saat (kWh) başına 0,11 dolar ödeyeceklermiş.

İran için işler daha da sıkılaşacak gibi duruyor. Amerika Birleşik Devletleri 2018’de kötü şöhretli İran Anlaşması’ndan çekildi. Ülkeye nükleer silah geliştirmesi nedeniyle ivedilikle yaptırımlar getirdi. Yaptırımlar, ülkenin rezervlerinde dolara erişimini kısıtlayan şartlarla birlikte oldukça etkisi derin oldu. Washington Post, Mayıs 2019 itibariyle diğer ülkeler kapılarını kapattıkça ülkeden ihracatın yeni seviyelere düştüğünü bildirdi.

Kaynak: Bloomberg

İran, Kriptoparalar için geçen yıldan beri yasaları hafifletiyor

Dışlanmış bir statüyle karşı karşıya kalan İran, bazı iş kollarını açık tutmak için kriptopara kullanımına geçmek zorunda kaldı. Geçen yılın ortasında kriptopara madenciliğini yasallaştırdı. Petrol ve doğal gaz kaynaklarını ülkeye yatırım yapacak madencilere aktarmayı taahhüt ederek radikal adımlar attı.

İran’daki madenciler, hükümeti finanse ediyor !

İran’daki madenciler, hükümeti finanse ediyor gibi görünüyor. Tabi doğal olarak ABD’nin misilleme olarak ne yapabileceği sorusunu gündeme getiriyor. Başkan Donald Trump’ın önümüzdeki hafta yeniden seçim teklifini kazanacağını varsayarsak, yönetim kendisine yaptırım uygulayan bir hükümetin hala iş yapmanın yollarını bulmasından memnun olmayacaktır. Bakalım önümüzdeki zaman içinde Amerika’nın buna yaklaşımı ne olacak?

Trump yönetimi zaten kriptopara birimleri ve blok zinciri teknolojisi için küçümser tavır içindeler. Bu nefretin endüstri hakkındaki cehaletten mi yoksa başka bir şeyden mi kaynaklandığı henüz bilinmiyor. Fakat ezeli düşmanı Farsilerin kriptopara birimlerini finans kollarında kullandığını biliyor. Ve bu olaya daha ne kadar ses çıkartmayacak bilinmez.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel