Dan Morehead: Bitcoin daha da yükselecek

Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Binance Kayıt Ol

Blockchain odaklı yatırım şirketi Pantera Capital’in CEO’su Dan Morehead, bitcoin arzının yetersiz olduğunu ve fiyatın daha da yükseleceğini söyledi.

Blockchain odaklı yatırım şirketi Pantera Capital Management LP’nin  (“Pantera Capital”) kurucusu ve CEO’su Dan Morehead önemli konuları ele aldı. Firmasının aylık haber bülteninin Kasım 2020 sayısında Bitcoin’in ABD’de yapılan Başkanlık seçimlerine gösterdiği reaksiyonu değerlendirdi.

ABD seçim sonuçlarının bitcoin fiyatlarını neden yükseltmesi gerektiği üzerine değerlendirmelerde bulunan Morehead, ABD Kongresindeki bölünmüşlüğe dikkat çekti.

Dan Morehead

Dan Morehead: ABD yönetiminde iki başlılık bir handikap

Morehead, Demokratların kontrolündeki bir Temsilciler Meclisi ile Cumhuriyetçilerin kontrolündeki bir Senatonun ABD’nin devlet yönetiminde olası handikaplarına işaret etti. Morehead, “Federal Rezerv üzerinde bilançolarını genişletmesi için daha fazla baskı oluşturacağına” inandığını ifade etti.  Özellikle mali konulardaki düzenlemelerin ya da olası teşvik paketlerinin Senato’ya takılacağını belirtti. Morehead, ihtiyaç duyulan parasal teşvik paketlerinin zora girdiğini söyledi. FED ‘den, “altın, bitcoin, gerçek varlıklar ve hatta hisse senetleri gibi miktarı“ hafifletilemeyen ”şeylerin fiyatını şişireceğini ve niceliksel genişleme, yani bara basımının gündeme geleceğini değerlendirdi.

Devler piyasayı sildi süpürdü

Küresel piyasalarda bitcoin eksikliğine vurgu yaparak, Square’in Cash App ve PayPal gibi kripto hizmeti kullanıcılarının yakın zamanda piyasaya sürülen bitcoinlerin hepsini satın aldığını ve piyasada bitcoin kıtlığının yaşanacağını kaydetti.

Dan Morehead, piyasadaki bitcoin arzının yetersizliğine ve var olanların büyük bölümünün ise satın alındığına dikkat çekti. Morehead, “PayPal’ın kripto altyapı sağlayıcısı Paxos’tur. PayPal’ın kripto entegrasyonundan önce, itBit, Paxos tarafından işletilen borsa, oldukça sabit bir işlem hacmi yapıyordu. PayPal yayına girdiğinde hacim patlamaya başladı. İtBit hacmindeki artış, PayPal’ın yayına girdikten sonraki dört hafta içinde yeni bitcoin arzının neredeyse %70’ini satın aldığını gösteriyor” ifadelerine yer verdi.

Bitcoin daha da yükselecek

PayPal’ın piyasaya sürülecek yeni bitcoinleri yeniden satın alabilme potansiyeline işaret etti. Bitcoin ’e kurumsal talebin piyasadaki kripto para varlığı arzının yetersiz kalacağına değindi. Morehead, böyle bir tabloda bitcoin fiyatlarının daha da yükseleceği öngörüsünde bulundu.

Pantera Capital CEO’su Morehead, bitcoin fiyatının oldukça yükselmesine karşın potansiyel gelişiminin altına olduğunu ve daha da yükseleceğini ifade etti. “Hala yükseklerin altında ve on yıllık logaritmik eğiliminin çok altında işlem görüyor” diye de ekledi.

Morehead, bitcoin’in 37.000 $ ‘a yükselebileceği öngörüsünü dile getirirken, bitcoin’e sürekli yükselen bir trendde talebin artacağına işaret etti.

Geri dönüş yok

Bitcoin’den kaçışın doygunluk noktasına ulaştığına vurgu yapılan değerlendirmede, Bitcoin’in yükselişinin durdurulamayacağı belirtildi. Tüpten çıkan macunun tekrar tüpe konamayacağı benzetmesinde bulunuldu.

Dan Morehead: Bitcoin daha da yükselecek

Feragatname

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle ve sadece genel bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır. Okuyucunun web sitemizde bulunan bilgiler üzerine yapacağı her türlü işlem kesinlikle kendi riski altındadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.