CoinDCX anketinde gençler öne çıktı

Puan Verin

Polychain destekli Hindistan kripto borsası CoinDCX, kripto varlıklara eğilim anketinde gençlerin dijital paraya uyumda zorlanmadığını ortaya çıkardı.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

Hindistan kripto borsası CoinDCX, ülkedeki kripto yatırımcı eğilimlerine ilişkin bir anket raporu yayımladı.

Rapor göre, Hindistan’daki genç yatırımcılar kripto para birimlerindeki potansiyeli tanımakla birlikte, hukuki netlik yetersizliğinden kaynaklı da endişe duyuyor.

Hintli yatırımcıların dijital varlıklara yaklaşımını algılamak için “The Mood of the Nation Survey” başlıklı bir rapor yayımladı.

Gençlerde kripto varlıklara güven var

CoinDCX anketinde, aktif olarak kripto ve kripto olmayan varlıklara yatırım yapan 11.000 Hintli yatırımcının eğilimleri yer aldı. Anketin tespit ettiği verilere göre, genç yatırımcılar, bir yatırım varlığı olarak kripto para birimlerine büyük ilgi gösteriyor. Rapora göre, kripto para biriminin “iyi bir yatırım sınıfı” olduğunu düşünen katılımcıların yüzde 69’u 35 yaşın altında. Katılımcıların yüzde 71’i kripto para birimine en az bir kez yatırım yaptıklarını belirtiyor.

CoinDCX anketinde ortaya çıkan sonuca göre, Hintli Y kuşağı teknolojiye meraklı ve dijital varlıklara karşı da eski meslektaşlarına göre daha fazla ilgili.

Hindistan nüfusuna oranla kripto varlıklara eğilim düşük seviyede

Hindistan, dünya nüfusunun yüzde 17’sine sahip olmasına karşın, kripto piyasasının günlük hacminin ise sadece yüzde 1’ini oluşturuyor. CoinDCX anketinde ortaya çıkan bir diğer gerçek ise Hintli kripto tüccarları ve yatırımcılarının dijital paraya uyum sağlamada sıkıntı yaşadığıdır.

Büyük yatırımcılar temkinli

Anketin ortaya çıkardığı bir diğer gerçek ise Hindistan’daki yasal ve düzenleyici açıklık eksikliğinin kripto varlıkların gelişiminde bir engel teşkil etmesidir. Özellikle yüksek gelirli yatırımcılar için geçerli olan bu durum, 10 lakh’den daha fazla gelir elde eden yatırımcıların yüzde 68’inde düzenlemelerin engelleyici etkisinin olduğu görüldü.

Gençler dijital paraya daha hevesli

Lisans öğrencileri, bankacılık çalışanları, 40 yaşından büyük katılımcılar ve emlak yatırımcıları dahil olmak üzere diğer kategorilerdeki azınlık katılımcılar da düzenlemelerin bir sorun olduğunu söyledi.

Kripto varlıkların gelişimine ket vuruluyor

Hindistan Yüksek Mahkemesi, Mart 2020’de kripto endüstrisindeki bankacılık yasağını kaldırırken, ardından Bitcoin ticaretinde bir canlanma görüldü.  Ardından Eylül ayında, Hindistan hükümetinin tüm kripto para birimi faaliyetlerini sınırlamak için yeni bir fatura planı deşifre olunca, Hintli yatırımcılar arasında bu durum kafaları gittikçe karıştırdı.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel