BTC Haftalık Kapanışı: Lider Kriptoda Fiyat Sıkışmış Durumda!

Bitcoin fiyat tahmini
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Binance Kayıt Ol

BTC Haftalık kapanışını, ilk defa Ocak 25 tarihinden beri gelen fiyat çizgisinin altında kapattı.

BTC 50 Haftalık Hareketli Ortalamasını da Kırdı!

Lider kripto para birimi Bitcoin, 50 haftalık hareketli ortalama çizgisinin ilk kez altında bir haftalık kapanış yaptı.

Kaynak: TradingView

BTC deki bu durum 2017-2018 yılına benzetiliyor. O dönemde yaşanan boğa-ayı döngüsünde bu çizginin çok kritik bir eşik olduğunu görebiliriz. Haftalık kapanışı bu çizginin altında yaptığımız noktadan itibaren düşüşün derinleştiğini yine o sezonda yaşamıştık.

Kaynak: TradingView

Aslında aynısını 2013-2014 boğa-ayı döngüsünde de yaşamıştık. 50 haftalık hareketli ortalamayı kırdığımız noktada düşüş derinleşmişti. Şimdi yine aynı noktadayız ve fiyat oldukça sıkışmış bir durumda kalmış.

Bitcoin de olası senaryolar konuşulmaya devam ediyor. Ama üzerinde durulan bir kaç alternatif senaryo şu şekilde; Önce sert bir düşüş sonrasında hızlı bir toparlanma olabilir. Bunun yaşanmaması halinde ise yavaş yavaş düşüşe devamda edebilir ki bu çok can sıkıcı bir market halini alır. Son olarak olduğu yerden kendini yukarı taşıyabilir.

Genel olarak market kondisyonları, sinyalleri iyi bir duruma işaret etmiyor. Aşırı derecede bir fiyat sıkışması var ve bir noktada patlamak zorunda kalacaktır. İşin ilginç yönü ise sebebi de bir habere bağlanacak. Bu haberler ise şunlar arasından biri olabilir!

  • Hindistan yönetimi bu hafta kripto yasakları konusunda toplanacak.
  • ABD Hazine Bakanı Yellen başkanlığında toplanacak ABD düzenleyicileri, stabil kripto para birimlerini konuşacak.
  • 21 Temmuz Twitter CEO’su Jack Dorsey, Elon Musk ile Bitcoin word etkinliğinde karşı karşıya gelecek.
  • 26 Temmuz tarihinde de Tesla bilanço açıklaması yapacak ve BTC satıp satmadığını ya da yeni eklemeler yapıp yapmadığını öğreneceğiz.

BTC Haftalık Kapanışı: Lider Kriptoda Fiyat Sıkışmış Durumda!

Feragatname

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle ve sadece genel bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır. Okuyucunun web sitemizde bulunan bilgiler üzerine yapacağı her türlü işlem kesinlikle kendi riski altındadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.