Bitcoin Teknik Analizi: Bir Sonraki Hedef 60.000 Dolar

Puan Verin
  • Bitcoin teknik analizi yapıldığında, sinyaller sonraki hedef için 60 bin doları işaret ediyor.
  • MACD göstergesi ve verileri yükseliş trendini destekliyor.
  • PLAN B ‘nin yükseliş trend analizi geçerliliğini koruyor.
  • 1 Milyar dolar daha USDT’nin basılması BTC dominansının güçlü durduğunun işareti olabilir.
  • Yeni zirve 52 bin doların üzerinde ve buradan yapılacak olası bir geri dönüş senaryosu piyasada ciddi düşüşlere neden olabilir.
Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

Bitcoin Teknik Analizi: Hedef $60.000

Günlerce lider kriptoparanın 50K hedefi tartışıldı. Ve nihayetinde hem direnç hemde psikolojik fiyat seviyesi olan 50 bin dolar aşıldı. BTC ‘de artık yeni zirve 52.736 dolar seviyesidir.

Aşırı alımlara geçmeden önce MACD (Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması) yükseliş için destek veriyor. En düşük direnç seviyesi aşılabilir görünüyor ve yukarı yol çizmiş durumdayken, MACD çizgisi ise sinyal hattının üzerinden geçiyor. İkisi arasında oluşan fark derinleştikçe gösterge yukarıyı işaret edecek dolayısıyla Bitcoin de muhtemel artışlar devam edebilir.

BTC / USD Paritesinde 4 Saatlik Grafik

4 Saatlik grafiği incelediğimizde dikkat çeken şey, kazançların sınırlandığı fakat yükselişin gerçekleşebildiği bir artış kanalının oluşması oldu. Bu önemli bir kanal olup, günü bu seviyelerde kapatması durumunda ise alıcıları kendine doğru çekecek. Alışlar için girişlerde artış yaşanabilir. Fakat aksi durumda ise piyasanın korkulu rüyası olan FOMO devreye girebilir.

Bitcoin 4 saatlik grafik
Tradingview BTC / USD 4 Saatlik Grafik

PLAN B ‘nin Yükseliş Trend Analizi Geçerliliğini Koruyor

PlanB’nin daha önce paylaştığı “BTC S2FX Model” i geçerliliğini koruyor. Geçen yıldan beri Twitter hesabında paylaştığı grafiğe göre BTC’nin sürekli bir boğa kanalına gireceği ve ufak düzeltmeler eşliğinde fiyatının sürekli artacağı bilgisini paylaşmıştı. Bitcoin deki trend hareketlerine baktığımızda ise bu fikrin gerçeklik payı her geçen zaman artıyor.

Bitcoin S2FX Model Grafigi
PlanB: BTC S2FX Model Grafiği

PlanB, dün (17 Şubat 2021) tarihinde ise yeni bir grafik paylaşımında bulundu. Yine S2FX modeli grafiği fakat üzerinde trend artış çizgisini göstererek oluşturmuş. Bitcoin in 1 trilyon doları geçtiğini ve sıradaki hedefin 10 trilton dolar olacağını söyledi. Hatta BTC için yeni altın benzetmesi yaptı. Nedeni ise Bitcoin’in, altının yaklaşık piyasa değerine doğru ilerlemesi ve kararlı duruşu oldu.

1 Milyar Dolar Değerinde USDT Basıldı !

Tether Dolar’ının sürekli sayıca arttırılması aslında piyasada oluşan arzın arttığını gösteriyor. Piyasa toplam hacminin %61 den fazla payı Bitcoin’nin elinde, bu yüzden basılan USDT ve diğer stabil coinlerin çoğunluğu aslında lider kriptoparaya olan arzın arttığının da bir göstergesidir.

Tether Dolar’ı yaklaşık 1 dolar değerinde ve piyasadaki toplam hacmi 33 milyar doları geçti. Toplam token sayısı ise dğeri ile paralel gidiyor.

52 Bin Dolar Seviyesi Korunamazsa, Hedef 60 Bin Dolar Gerçekleşemez

Bitcoin de 52 bin dolar seviyesi oldukça önem arz ediyor. Bu seviyenin aşılamaması durumunda ise hedef seviye olan 60 bin dolar gerçekleşemez. Bu durumda artan satışlar panik yaratabilir. Böyle bir senaryonun gerçekleşmesi, BTC’nin 40 bin dolara kadar bir düşüş yaşayabilmesini muhtemel kılacaktır.

Bitcoin Destek Direnç Seviyeleri ve Bazı Veriler

Direnç Seviyeleri: 52.910,33 – 53.671,67 – 54.810,33

Destek Seviyeleri: 51.010,33 – 49.871,67 – 49.110,33

Trend: Boğa

Volalite Durumu: Düşük

Serbest piyasa verilerine göre 1 Bitcoin fiyatı 1,140,328.47 TL’den alıcı bulabiliyor. Amerikan Doları (USD) para birimi karşılığı ise $ 39,468.57 ediyor. Avro (Euro) karşılığında 1 BTC satın almak isterseniz de 36.224,42 ‘dan alım yapabilirsiniz.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel