Bitcoin tahmini yapan Tim Draper, BTC iki yıl içinde 250.000 dolara ulaşacak!

Puan Verin
  • Bitcoin tahmini yapan Tim Draper, dijital altının önümüzdeki iki yıl içinde 250 bin dolara kadar ulaşacağını söyledi.
  • BTC, Ekim ayının en düşük seviyesinden bugüne kadar toplam 17.800 dolar artış sağladı.

Bitcoin tahmini yapan Draper: Bu seviyeden sonra 10 kat artış gelebilir !

Bitcoin, Ekim ayının en düşük seviyesi olan 11 bin dolardan bu yana aşırı bir ralli geçirdi. 11.000 dolardan 27.800 dolara çıktı. Tabi bu durumda tarihi zirvesini tekrar yinelemiş oldu. BTC bir kaç saat önce 27.900 dolara yükselerek ciddi artış sinyallerine devam etti. Ve Wall Street önümüzdeki hafta iş başı yapacağı için önümüzdeki günlerde yükselmeyi daha da sürdürebilir.

Dünyaca tanınan bir girişim kapitalisti olan Tim Draper, BTC’nin uzun vadede büyümek elverişli bir zemini sahip olduğunu düşünüyor.

Tim Draper, Twitter hesabında Bitcoin’in 2022’nin sonunda veya 2023’ün başlarında bu seviyeden 10 kat daha büyüyeceğini yazdı. Bu da Bitcoin’in önümüzdeki iki yıl içinde 250.000 dolara ulaşabileceği anlamına geliyor.

Aslında Draper, uzun zamandır bu görüşünü röportajlarında ve sosyal medya kanallarında dile getiriyordu. İyi bir portföye sahip olduğunu da daha önce belirtmişti.

Draper, bunu söyleyen ilk kişi değil

Önümüzdeki piyasa döngüsünde Bitcoin’in 250.000 dolara ulaşacağı tahminini sadece Tim öngörmüyor. Bunu defalarca dile getiren bir çok analist var.

Ünlü Bilgisayar Programcısı ve yatırımcı John McAfee ‘de aynı şeyleri defalarca dile getirmiştir. Hatta McAfee’ye göre 500 bin dolar seviyesi bile kaçınılmaz olacaktır. Guggenheim Investments’ın küresel CEO’su Scott Minerd, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in kıtlığı ve altından pazar payı alma potansiyeli nedeniyle önümüzdeki yıllarda 400.000 dolara ulaşabileceğini söylemişti. Özellikle altın payından büyük bir geçişin beklenmesi söz konusuydu.

Guggenheim Investments, ABD merkezli bir yatırım şirketidir. Firma milyarlarca dolar değerinde varlığı yönetiyor. Son iki ayda Bitcoin’e tahsisat yaptığını kamuya açıklamıştı. Bunu açıklayan ilk firmada değiller. Bu tarz dev firmaların son yıllarda yaptığı açıklamalar kriptopara sektöründe olumlu karşılık alıyor.

Minerd, Bloomberg’e verdiği röportajında şunları kaydetti:

Scott Minerd yatırım uzmanı ve Guggenheim Investments CEO

“Temel çalışmamız, bitcoin’in yaklaşık 400.000 dolar değerinde olması gerektiğini gösteriyor. Kıtlığa ve GSYİH’nın yüzdesi olarak altın gibi şeyler gibi göreli değerlemeye dayanır.”

— Scott Minerd

Bitcoin güncel fiyatı

Serbest piyasa verilerine göre 1 Bitcoin fiyatı 374,539.08 TL’den alıcı bulabiliyor. Amerikan Doları (USD) para birimi karşılığı ise $ 20,219.42 ediyor. Avro (Euro) karşılığında 1 BTC satın almak isterseniz de 20.559,96 ‘dan alım yapabilirsiniz.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel