Bitcoin Safiye kimdir? Nasıl dolandırdı?

Puan Verin

Günlerce haberlere konu olan ve hakkındaki iddalar ile herkesi şaşırtan kişi Safiye Gökçe B., emniyet güçlerinin gizlendiği Bursa-İzmir otoyolunun batı gişelerinde yakalandı. Yakalandığı araçta arka koltukta oturduğu, önde bulunan iki arkadaşı ile yola çıktığı gözlemlendi. Hakkında yapılan şikayetler inanılmaz bir dolandırıcılık iddiasını ortaya koyuyor.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

İddaaya göre kendisini ‘ekonomist broker’ olarak tanıtmış

Aydın’da yaşayan Safiye Gökçe B. kendisini ‘ekonomist-broker’ olarak herkese tanıtmış. Yüksek kazanç vaatleri ile etraftan topladığı 30 milyon TL değerindeki 600 BTC (Bitcoin) ile kayıplara karışmıştı. O paraları 40 kişiden toplamıştı. Mağdur olduklarını iddaa eden bu kişilerin şikayeti üzerine Gökçe B. yakalandı.

Bitcoin Safiye olarak bilinen şahısın kameralara yakalanan görüntüsü basın ile paylaşıldı. Görüntülerde polisler yakalandığı araçta arama yaptığı sonrasında ise ekip otosuna konularak Bursa Emniyetine götürüldüğü görülüyor.

Bitcoin Safiye kimdir?

Adana’da yaşayan Safiye Gökçe B., 2 yıl önce eşinin bir jeotermal enerji santralinde Elektrik Mühendisi olarak göreve başlaması üzerine Aydın’a taşınmış. Eşiyle birlikte taşeron şirket kurup, JES şirketlerine işçi bularak işlerini yürütmüşler bu şekilde. Aydın Devlet Hastanesi’ne sağlık kontrolüne giden Safiye Gökçe B. iddiaya göre tanıştığı bir doktora kendisini, ‘ekonomist- broker’ olarak tanıtmış. Doktora yeni bir yatırım türü olan dijital paralardan bahsetmiş. Bitcoin hakkında detaylı bilgi verince doktorda BTC alması karşılığında nakit para verdiğini iddaa ediyor. Sonrasında kazançtan pay alan doktora yeni yatırımcıları yönlendirmesi yönünde konuşma yapmış. Doktor ile bu şekilde başlayan olay daha sonra katılımcı sayısının artması ile büyümüş.

Hemşireden polise kadar çok sayıda meslek grubundan 40 kişiye ulaşan bir kitle kurmuş. Bitcoin almak için para topladığı bu 40 kişiye ilk zamanlar yani takribi 2 yıl kadar ödeme yapmış onlara. Güven kazanmak için arkalarında JES firması bulunduğunu, yeğeninin Milli İstihbarat Teşkilatı’nda (MİT) görevli olduğunu söylemiş. Daha sonra topladığı paralar ile kayıplara karışmış.

Şikayetler üzerine başlatılan soruşturma kapsamında Safiye Gökçe B.’nin hesapları incelemeye alınarak izi sürülerek takibe alınmış. Ve Bursa – İzmir otoyolunda yakalanmıştır.

Bitcoin Safiye Yakalandı

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel