Bitcoin kabul eden bankalar

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Binance Kayıt Ol

Ülkemizde, Bitcoin kabul eden banka şuan için bulunmamaktadır. Fakat her hangi bir banka üzerinden kriptopara borsalarına para akışı mümkündür. Dilediğiniz bankadan yerli ve yabancı farketmez borsalara TL gönderimi yapabilirsiniz. Borsaya aktarılan paranız ile Bitcon veya Altcoin satın alabilirsiniz.

Yabancı borsalardan sadece bir tanesi ülkemizde aktif olarak çalışıyor

Dünyanın en büyük kriptopara borsalarından biri olan Binance, Türkiye pazarına girdi. Ülkemizde çok fazla ilgi duyan ve yatırım yapan kişilerin olması nedeniyle dünya devi borsa bunu fark ederek, Türkiye için TRBinance‘i yayına almış bulunmaktdır. Yerli bankalardan bu borsaya Türk Lirası akışı sağlamak artık mümkün.

İstanbul Şişli’de bulunan ofislerinde aktif olarak çalışan Binance, 4 kolay adımda kriptopara satın almayı sunuyor. Para yatırma işlemleri için Ziraat Bankası ve Vakıfbank’ı seçebilirsiniz. Ziraat Bankası için EFT ve Havele yapılabilirken, Vakıfbank için sadece Havale yapılabiliyor.

Binance Türkiye, para yatırma ekranı

Yerli bankalardan yerli borsalara para göndermek ve çekmek mümkün

Türkiye’deki tüm yerli borsalara, bankalardan para gönderminizi yapabilirsiniz. Aynı şekilde borsalarda kriptoparalarınızı TL’ye çevirip yine her hangi bir yerli bankaya aktarabilirsiniz.

Para yatırma işlemleri için genelde komisyon alınmamaktadır. Fakat para çekme işlemlerinde bir kaç borsa hariç diğerleri komisyon almaktadır. Yalnız bu ücret genelde çok düşük bir ücret oluyor.

RippleNet ortaklığı Türkiye’de yayılmaya başladı

Yüzlerce finans kurumu bunun içinde çok sayıda bankanında olduğu kuruluş, Ripple (XRP) ile ortaklık yapmış durumda. Bu bankalar içinde iki kurum Türkiye’nin yerli bankalarıdır. Ripple ile ilk ortaklığı yapan yerli banka Akbank’tır. Finans işlemlerinizde RippleNet seçneğini görebilirsiniz. Diğer yerli kurumumuz ise Türkiye Finans Katılım Bankası ‘dır.

Akbank, geçtiğimiz yıl Ripple işbirliği ile blockchain kullanarak uluslararası para transferi çalışmalarına başlamıştır. Yayınlanan son güncelleme ile Santander UK’e Ripple üzerinden blockchain altyapısı ile GBP para transferlerini resmen başlattı. Uluslararası para transferi konusunda atılan bu adımı daha sonra Türkiye Finans Katılım Bankası atmıştır. İlerleyen zamanlarda bunu ülkemizde daha da yaygın halde görebiliriz.

Bitcoin ve altcoinlerle ödeme kabul eden veya buna benzer gelişmelerde sizleri bu sayfadan güncel olarak bilgilendirceğiz.

Bitcoin kabul eden bankalar

Feragatname

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle ve sadece genel bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır. Okuyucunun web sitemizde bulunan bilgiler üzerine yapacağı her türlü işlem kesinlikle kendi riski altındadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.