Bitcoin, Golden Cross şeklini aldı

Puan Verin

Golden Cross (Altın Haç) olarak adlandırılan şamdan deseni, bitcoin’in kısa vadeli hareketli ortalaması uzun vadeli hareketli ortalamasının üzerine çıktığında ortaya çıkar. Kripto para biriminin günlük listelerinde 50 MA hareketli ortalama, 200 hareketli ortalamının üzerine çıktı. Bu da yatırımcıların 2020’de bitcoin’in yüzde 42’lik fiyat rallisinin bir diğer sinyali olarak görüldü.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

Ancak değerli metaller ile döviz paritelerinin tarihine baktığımızda, Golden Cross’ların uzun vadeli yukarı yönlü hareketleri tahmin etmede her zaman doğru olmadığını bunun aksi yönde hareketininde mümkün olduğunu göstermektedir. Örneğin altın piyasasında, yükseliş devam göstergesinin yukarı yönlü bir seyirin tam tersini sağladığı birçok durumu zamanında yaşadık.

2009’dan beri Golden Cross, Altın’da kendini gösteremedi

Sunshine Profits’teki emtia veri analistleri, 2009’dan beri Golden Cross (altın haç) formasyonundan sonra altın satın almanın kazanç sağlamadığını belirtti. Örneğin, 2014 yılında altın piyasası birçok kez Golden Cross’u göstermesine rağmen sürdürülemez yukarı yönlü artışlarla sonuçlandı.

Üç ay sonra yüzde 170 arttış

Bitcoin’in tarihine baktığımızda ise aslında bu form oluşumu şimdiye kadar vahşi fiyat artışları oluşturmuş. Bu yüzden önümüzdeki günlerde fiyatlanmalarda sert hareketlerin yaşanması olasıdır. En değerli kripto para Bitcoin’de en son Nisan 2019’da gerçekleşen bu formasyondan üç ay sonra yüzde 170 arttış yaşamıştı. Yine, Ekim 2015’teki aynı şamdan deseni, tarihin en büyük fiyat artışlarından birini Bitcoin’e yaşatmıştı. Sadece iki yıl içinde 300 dolar dan 20.000 dolara fırlamıştı.

Tabi 20.000 dolar civarındaki fiyatlanması tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmişti fakat sonrasında büyük bir düşüş yaşamıştı. Ama unutmamamız gereken bir şey var. Teknik göstergeler sadece temel bilgilerdir. İşin birde şu kısmı vardı ki Bitcoin 2019’da Golden Cross oluşturabildi çünkü yatırımcılar BTC’yi o zamanlar da yükselen ABD-Çin ticaret savaşı ve yuan devalüasyonuna karşı bir sigorta varlığı olarak gördü. Teknik model daha sonra Facebook’un Terazi ile kripto para birimi sektörüne girmesi nedeniyle oluşan hype nedeniyle genişledi.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel