Bitcoin (BTC) Teknik Analizi: Orta ve Uzun Vadede Görülebilecek Fiyat Tahminleri

bitcoin teknik analizi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Binance Kayıt Ol

Bitcoin güncel teknik analizini, 4 saatlik orta vadeden başlayarak aylık görünümüne kadar grafiksel olarak genişletilmiş tahminlerde bulunarak önünüze bir ışık ve fikirlerinize bir ufuk olmak için bu analizi hazırladık.

Bitcoin Analizine Başlamadan Önce Bir Kaç Ekleme..

Tabi bu genişletilmiş analizimize başlamadan önce bir kaç şey eklemek istedik. Bugünlerde oturduğumuz mekanlarda, parkta, restoranda, iş yerinde, yolculukta veya herhangi bir yerde kriptoparanın konuşulduğunu gördük. Ama kulak misafiri olduğumuzda ise bu piyasanın artık fiilen yaşandığını görüyoruz. Konuyla ilgili fikrini beyan edenlerin alım satım yaptıklarını anladık. Bunda bir şey yok. Tabiki yasal olan her yatırım sektörüne isteyen herkes girebilir. Ama..! Diye bir ekleme yapalım çünkü çok önmeli bir konuyu açmak isteriz. O da yatırım tavsiyesi vermek veya istemeden kişi veya kişileri etkileyerek yanlış yönlendirme hatalarında bulunmak. Bununda yasalarımızda (SPK tarafından) suç olduğunu bilmek lazım.

Şimdi bu konunun ciddiyetini kavradığımıza göre teknik analizlerimize başlayabiliriz. Bu arada analizlerimizin hepsi sizlere sadece bir fikir versin. Tavsiye vermiyoruz sadece bilgi verebiliriz.

BTC 4 Saatlik Grafiği: Necline Çizgisi ile Yükselen Kanal Çizgisinin Çakıştığı Yere Yakınız Artık

BTC için 4 saatlik zaman peryodunda son olaylara, yerleşik oluşum yapısına ve önümüzdeki zamanlarda neler bekleyebileceğimize geniş bir perspektif ile bakıyoruz. Son zamanlarda Bitcoin’in kritik bir karar noktasına geldiğini teknik olarak görüyoruz. Önemli direnç seviyelerinin üzerine çıkmayı ve bu seviyelerin üzerinde bir kapanma yapmış olsada ancak grafiksel olarak henüz tam anlamıyla bir süreklilikten bahsedemeyebiliriz. Çünkü grafikte de belirttiğimiz gibi yükselişini aşama aşama kaydedip tüm engelleri başarması lazım.

Bitcoin, Necline çizgisi ile işaretlenmiş bu büyük potansiyel ters baş ve omuz oluşumunu nasıl geliştirmek üzere olduğunu görebiliyoruz. Sol omuz ve formasyonun başı tamamen tamamlanmış. Şimdi sağ omzunun üst tarafına doğru ilk hamle ile gidişat dahilinde sağ omzu oluşturmak üzere ve bu da doğrudan boyun çizgisine gireceğini tahmin edebiliriz. Aşağıya doğru olan bu hareket aslında, Bitcoin’in sağ omuzun gelişimine devam ederek stabilize ve yedekleme yeteneğine sahip olduğu ve potansiyel bir nihai onaylamaya yol açtığı uygun destek bulunana kadar devam edecektir.

Grafikte te görüldüğü üzere lider kriptopara birimi Necline çizgisinden sekme aşamasındadır. Yani bu çizgiyi aşamaz ise olası hareketleri mavi zikzaklar ile belirttik. O hareketin yani inişin aşağıda yükselen çizgi ile karşılaşması ile tekrar yukarı bir hareket gerçekleştirebilir. Fakat Necline ve yükselen çizgilerin çakıştığı yere yakınız artık BTC’nin iki yönlü hareketi için bir karar vermesi gerekecektir.

Altcoinler Ne Zaman Yükselir?

Bitcoin de olası bir gevşemenin olması şartı ile altcoinlerde bir hareket bekleyebiliriz. Bunun içinde aşağıda paylaşmış olduğum grafiği desteklemesi lazım. Mavi çizginin altına sarkması ile altcoinlerde bir artış yaşanabilir.

BTC ‘nin 53.850 dolar seviyesinin altına inmesi ile altcoinlerde olası bir hareketlilik gözlenebilir. Fakat bu düşüşün kritik 41.954 seviyesine inmemesi gerekir. Bu seviyenin altında tüm marketcap tekrar kırmızıya döner.

Bitcoin Uzun Vade Grafiği

Aşağıda paylaşmış olduğumuz grafikte BTC’nin önemli destek ve dirençleri mevcut. Grafiği Tradingview ekranında geniş bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Bu yıl için ön gördüğümüz maksimum seviye 77.500 dolar olacaktır. Minimum seviye ise 19.000 dolar seviyeleridir.

Yükselişine soluksuz devam edebilmesi içinde 61450 dolar seviyesindeki direnç önem arz ediyor.

Sitemizi TradingView da takip etmek ister misiniz?

Bitcoin (BTC) Teknik Analizi: Orta ve Uzun Vadede Görülebilecek Fiyat Tahminleri

Feragatname

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle ve sadece genel bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır. Okuyucunun web sitemizde bulunan bilgiler üzerine yapacağı her türlü işlem kesinlikle kendi riski altındadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.