Bitcoin 9300 dolarda akümüle olurken, altcoinler artışa devam ediyor

bitcoin btc haber
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Binance Kayıt Ol

Bitcoin (BTC), dünün en düşük seviyesinden %2’lik bir artış yaptı. 9.000 ila 9.300 dolar arasında fiyatlandıkça akümülasyon yaptığı aşikar görünüyor.

Bitcoin ile endeksler arasında yine korelasyon oluştu

ABD’nin en önde gelen endeksleri dün benzer artışlar kaydederek, BTC ile ilginç bir korelasyon sağladı. İki varlık grubu arasındaki yüksek korelasyon seviyeleri tam olarak doğrulanmış oldu.

Dünkü tabloyu incelediğimizde, lider kripto para biriminin fiyatı Bitstamp gibi bazı borsalarda 9.050 dolara kadar düştü. Aşağı inerken, Bitcoin 9.300 dolar seviyesinin altına kısa süreliğine inmiş oldu. 9.000 dolarlık önemli destek kayıpları sınırladı ve oradan geri dönerek %2 artış ile tekrar 9.300 dolar seviyelerinde işlem gördü.

Destek kırılmadıkça, altcoinlerde artış devam edebilir

Son 24 saat içinde boğalar tekrar görev aldı. Ve BTC’yi 9.300 dolar seviyesine doğru itti. Destek noktasından aşağı hareket gerçekleşmedi. Bitcoin, şu anda 9.250 dolardan işlem görüyor.

Uzmanlara görede Bitcoin, 9000 dolar daki destek noktasını kırmadığı sürece ve 9300 dolardaki direnç seviyesini şahin bir şekilde geçmediği takdirde altcoinler için boğa devam edebilir. Bazı altcoinler şimdiden %100 seviyesinin üzerinde değer aldı. Dogecoin (DOGE) ve Elrond (ERD) kripto para birimleri en dikkat çekenler arasında oldu. Çeşitli alternatif kripto paralar önemli fiyat artışları kaydediyor. Sonuç olarak, Bitcoin’in hakimiyetine baktığımızda ise 8 günde % 2 azalmış durumda.

30 gün içinde %300 arttı

Swingby’nin entegrasyon haberi sonrasında Elrond (ERD) hala en iyi 100 kripto varlık arasında en etkileyici altcoinlerden biri olarak görülüyor. Günlük %50’den fazla kazanç ile ERD 0,012 dolardan işlem görüyor. Çok değil bir ay önceye kadar da, 0,003 doların altında mücadele ediyordu. Yani 30 gün içinde varlığın %300 oranında boğalara geldiğini gördük.

Cosmos ve Algorand sırasıyla %20 artışla 4.43 dolar ve 0.28 dolar artış sağladı. Diğer etkileyici kazançlar arasında Aave (%17), Stratis (%16.9) ve Stellar (%11.43) oranında arttı.

En iyi 20 altcoinden, Binance Coin %5 artarak 17.38 dolara yükseldi. Tezos, birkaç gün süren olumsuz fiyat gelişmelerinden sonra %6 arttı.

Bitcoin 9300 dolarda akümüle olurken, altcoinler artışa devam ediyor

Feragatname

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle ve sadece genel bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır. Okuyucunun web sitemizde bulunan bilgiler üzerine yapacağı her türlü işlem kesinlikle kendi riski altındadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.