Bitcoin, 2017’deki yükseliş hareketini tekrarlıyor !

Puan Verin

Bitcoin yükseliş hareketini, sosyal medya yatırım fenomeni Ivan on Tech yorumladı. BTC için söyledikleri bu sözler, oldukça ilgi çekici oldu. Ve yüzlerce kez yorumlanan bu görüşünü bakın hangi teknik analizlerle destekledi.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

BTC, 4.çeyrekte 20 bin dolar seviyesini aşabilir!

Ivan’a göre lider kriptoparadaki bu hareketlilik ve izlemiş olduğu yol tam anlamıyla 2017’deki boğa koşuşunun aynısı. Ve piyasalar açısından girmiş olduğumuz yılın bu son çeyreğinde sürpriz artışlar olabilir. Böylelikle 3 yıl önceki boğa sezonunu 2020 yılının 4.çeyreğinde yatırımcılara yaşatabilir.

Kaynak: TradingView

Grafiği incelediğimizde ise Ivan’ın özellikle dikkat çektiği bir nokta bulunuyor. 1 Kasım 2017 yılındaki 13800 dolar seviyesi, üç yıl aradan sonra 1 Kasım 2020 ‘de yine aynı fiyatta duruyor. Şuanki fiyatı da gün içinde 13800 dolar seviyesinde ortalama bir hareketle fiyatlanıyor.

Bitcoin yükseliş hareketinin altında yatanlar neler? Ivan; Covid-19 ‘un kritik bir döneme girmesi, Avrupa’da yetkililerin katı yeni tecrit kısıtlamaları getirmesinin ardından Barselona’da şiddetli çatışmaların çıkması ve 2020 de gelişen önemli kriptopara gelişmelerini istinat alarak bu görüşünün arkasında durdu.

Kaynak: Euronews

BTC S2FX Model’e göre fiyatın artışı destekleniyor

Bitcoin Stok-Akışı Çapraz Varlık Modeli (S2FX), aylık S2F ve fiyat verileri ile yapılan bir hesaplama türüdür. Veri noktaları zaman sırasına göre dizine eklenir ve bir zaman serisi modeli ortaya çıkmış olur. Çıkan bu grafiğin analizi olarak bilinir.

Bu modele göre lider kripto varlıkta büyük boğa koşusu oldukça yakın görünüyor. Bir çok uzman analiste göre, BTC’nin değeri ve S2F modeli arasındaki ilişkinin yanlış olmadığı doğrulandı.

Kaynak: PlanB