Bitcoin 100 Bin Dolar Olabilir!

Puan Verin

Bitcoin’in fiyatı bu ay en düşük seviye olan 40 bin dolardan 48 bin doların üzerine çıktı.

Bitcoin boğaları, fiyatının 2022’nin başlarında altı haneli rakamlara ulaşacağını umarak varlık için her zaman iyimser bir durum ortaya koydu. Bazıları bunun gerçekçi olmadığını söylese de, 29,7 bin dolarlık dipten bu yana kayda değer toparlanma, bunun tam tersi olduğunu gösteriyor.

Analistlerin yanı sıra birçok Bitcoin boğası, mevcut piyasa döngüsünü 2015’tekiyle karşılaştırdı. O zamanlar, ilk aylarda yerel bir zirve vardı ve ardından bu döngü sırasında yukarı yönlü patlayan bir ralli yaşandı. Bu sefer durum böyleyse, Bitcoin fiyatı da 2022’de büyük bir zirve veya yeni bir ATH görebilir. 

Bu rallinin dikkat çeken bir diğer yönü de rekor çıkışlar oldu. 

Kaynak: Glassnode

Bütün borsalar 30 günlük hareketli ortalamaya göre, birikime dönüşe işaret eden bir zirveyi vurguladı. Bu seviyeler en son Aralık 2020’de görüldü. Bu kadar yüksek negatif değerler, çıkışların baskın olduğunu ve BTC’nin satış arzında bir düşüş olduğunu gösterdi.

Ayrıca, bir Glassnode raporu, gerçekleşen üst sınırın Temmuz ayı sonlarında yükselmeye başladığını vurguladı. Ayrıca son zamanlarda, BTC’ye yeni sermaye akışının göstergesi olan 379 milyar dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını da gözlemledi. Yani piyasa satış tarafındaki baskıyı absorbe etme kapasitesine sahip olduğunu görebiliyoruz. Böyle bir durumda, satışlar gerçekleşse bile piyasa kendini iyi tutacaktır. 

Kaynak: Glassnode

Bütün bunlar bir Bitcoin boğasının rüyasının gerçekleşmesi gibi görünse de, bu fiyat seviyesinin aslında oluşacak bir döngünün tepe noktası olabilir.

Bitcoin Ne Zaman 100 Bin Dolar Olacak?

Geriye dönüp bakıldığında, BTC’nin 30 bin dolardan 60 bin dolara çıkması sadece dört ay sürdü. BTC bu ralliye devam ederse, önümüzdeki altı ay içinde 100 bin dolara yükselmesi imkansız değil. Bununla birlikte, lider kripto para önümüzdeki aylarda 36.5 bin dolar ile 43.000 dolar aralığında tutunamazsa, Bitcoin için 6 haneli rakamlara yükseliş 2023 yılına kadar mümkün olmayabilir.

Analizler yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Oluşacak kayıp ya da kazançlardan kriptoparalar.net veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel