Amerika ve İran gerilimi, Bitcoin fiyat artışını tetikledi mi?

Puan Verin

İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’nin, Amerika Başkanı Donald Trump’ın emri ile öldürülmesi sonrasında bitcoin fiyat artışı yaşadı. ABD ve İran arasında yüksek kriz oluştu. Yüksek tansiyonun bir türlü dinmediği bugünlerde Bitcoin ise soluksuz bir artış ile neredeyse %16 dan fazla arttı.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

7200 dolar seviyesindeyken başlayan ABD-İran krizi sonrasında BTC 8400 doları görmüş oldu. 1200 dolar kadar artış yapan en değerli kripto para BTC, 8k direncini de kırmış oldu. Altcoinler ise hüsrana uğrayarak bazıları büyük düşüş yaşadı. Bazı altcoinler ise yerinde sayarak değerini korudu.

İran vatandaşları Bitcoin’e yöneldi mi?

ABD ve İran arasındaki artan gerilim ile İran vatandaşlarının belirsiz koşullara karşı kendilerini korunmak amacıyla BTC satın aldıkları yönünde bazı verilere ulaşıldı. Fakat, LocalBitcoins gibi borsalardan elde edilen veriler ise aksini belirtiyor.

İki ülke arasındaki gerginlik azalmıyor, daha da tırmanıyor aksine. Bu olay karşısında İran’ın Bitcoin satın aldığını düşünmenin mantıklı bir sonucu çıkarılabilir. Çünkü saldırı haberinin ardından, Bitcoin’in fiyatı arttı. İran vatandaşları varlıklarını güvenli bir sığınak liman olan kripto paralara yatırdıklarına inanılıyor.

LocalBitcoins verileri bunun aksini belirtiyor

BTC açık pazarı olan lider kripto para borsası LocalBitcoins, fiyat dalgalanması için bu teori, kendi verileri ile kıyasladığında yalanladı. Veriler, Bitcoin’in cazibe kazanmadığını gösteriyor hatta bunun yerine, vatandaşların Bitcoin’e ilgisi giderek azalıyormuş. Fiyat artışına İran neden olsaydı, ticaret hacmi dünyanın en büyük eşler arası (P2P) borsası olan LocalBitcoins’te bir artış gözlemlerdi ilkali diye düşünülüyor. Bitcoin ticaret hacmi hafta boyunca 700 milyon doların biraz üzerindeydi. Bu da aslında İran’ın Bitcoin satın alma belirtisinin olmadığı yönünde bir başka belirtidir.

Finans sitelerinden elde edinilen bilgilere göre ise İran vatandaşlarının Bitcoin değil altın ve petrol varlıklarına yöneldiği anlaşılmıştır.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel