Altın, Bitcoin ‘nin 38 katı büyüklüğünde

Puan Verin

Tüm yatırımcı ve ilgi duyanlar için çarpıcı Altın ve Bitcoin kıyaslamasını ünlü borsa devi maddeler halinde herkese duyurdu. Coinbase şirketinin hazırlamış olduğu raporda, altının toplam piyasa değerinin şu anda 7 trilyon doların üzerinde olduğu ve bu da Bitcoin’in 38 katından fazla olduğunu belirtti. BTC’nin dijital çağda geçerli bir değer deposu haline gelebileceğini belirten firma, Bitcoin’in altına alternatif olarak görüldüğünü söyledi.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

Bitcoin mi? Altın mı?

Bitcoin ‘in en değerli varlıklardan biri olan altın ile kıyasını anlayabilmek için öncelikle iki varlığında avatajları ve dezavantajlarını bilmekte fayda olacaktır. İşte Coinbase şirketi Bitcoin’i altından ayıran, onu etkili kılan ve en önemliside altında bulunmayan özellklerini sıraladı.

  1. Defter kayıtları ile Bitcoin’in takip edilebilir olması
  2. Uluslararası ödemelerde düşük ücret ve kolay aktarım
  3. Gizliliği koruyan eşler arası sistem (peer-to-peer)
  4. Taşınılabilirlilik
  5. Bölünebilme
  6. Belirli bir sayıda olması (21 milyon adet)

Bitcoin, sayı olarak belli ama altın değil !

Altın, sayıca yani miktarca belli değil. Dünya kabuğunda ne kadar miktarda altın bulunur? Bununla ilgili insanoğlunun net bir bilgisi bulunmamaktadır. Tonlarca altını tek seferde bulabilirler. Bunun olması değerini sert düşürebilir. Ama kripto para Bitcoin, sayı olarak belli. Toplamda 21 milyonu bulacak adede ulaşacaktır ki şuana kadar 18 milyondan fazlası çıkarılabilmiş.

Bitcoin Halving / Yarılanma geçirdiğinde daha değerli oluyor

Önümüzdeki Mayıs ayında gerçekleşecek olan üçüncü yarılanma olayı (halving), Bitcoin üretimini her 10 dakikada bir 12,5’ten 6,25 BTC’ye düşürecektir. Buda onu bir tık daha değerli kılacaktır. Ayrıca BTC, internet bağlantısı olan her yerde kullanılabilir ve işlemler rahatlıkla gerçekleştirilebilir. Kullanıcılar aynı anda tek bir Bitcoin veya birden fazla kripto para biriminin fraksiyonlarına sahip olabilirler. Yüksek ücretler, sigorta ve korunan araçların taşınmasını gerektiren altının aksine kripto para birimi herhangi bir üçüncü taraf olmadan hızlı ve dijital olarak yollanabilir.

Kullanımı yayıldıkça değeri de hızlı artabilen bir varlıktır. Piyasa likitide eğilimi şimdilik zayıf görünse de her geçen gün kullanım alanı ve hacmi artıyor. Altcoinlerin toplam hacmi kadar bir potansiyele tek başına sahiptir. Yüzde 50 bandına yakın dominant bir baskınlığı bulunuyor. Ve bunu sürekli elinde barındırması BTC için büyük avantaj sağlıyor.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel