Duyuru

Çöküş
No announcement yet.

Bitcoin, altcoin, blockchain forum help

Çöküş

Siz burada forumun çalışma sekli hakkında başlık linkleri yoluyla veya arama yoluyla sorularınıza cevap bulabileceksiniz.

Forumlar, Konular ve Mesajlar

Forum Sitesi Nedir?

Çevrim içi tartışma alanı veya bülteni diyebiliriz. Forumlar, konular ve bireysel gönderilerden oluşan birkaç kategori içerebilir. Bir topluluk bülten panosundaki içerik genellikle site kullanıcıları veya kullanıcıları tarafından oluşturulur. Destek için, fikirleri paylaşmak ve çeşitli farklı konular için kullanılırlar.

Sitede yolumu nasıl bulabilirim?

Bir forumun adını tıkladığınızda, içerdiği konuların listesine yönlendirilirsiniz. Bir konu, üyeler veya misafirler arasındaki bir konuşmadır. Her konu tek bir gönderi olarak başlar ve yanıtlar ve yorumlar farklı kullanıcılar tarafından eklendikçe artar.

Yeni bir konu başlatmak için + Yeni Konu Aç düğmesini tıklayabilirsiniz. Bunu yapmak için doğru izinlere ihtiyacımız var.

Konular çok farklı şekillerde sipariş edilebilir. Varsayılan, konuyu en yeni etkinlikle en üstte tutmaktır. Ancak, bu siparişi kolayca değiştirebilirsin, örneğin başlığın en üstte yer aldığı konuya sahip olmak için. Konu listesinin sağ üstündeki Filtre menüsünü tıklamanız yeterlidir. Filtre menüsü, geçerli sayfayı sıralamanız için gereken seçenekleri sağlar.

Çok Sayfalı Görünümler

Görüntülenecek daha fazla konu olduğunda, tek bir sayfaya sığacak şekilde sayfa numaralarını içeren 'Sayfa' kutusunu görebilir. Bu konuların listesinin iki veya daha fazla sayfaya bölünmüş olduğunu gösterir. Birçok sayfadaki öğelerin listelerini ayırma yöntemi, topluluk genelinde kullanılmaktadır.

Yapışkan Konular Nelerdir?

'Yapışkan' konular, yöneticiler veya yöneticiler tarafından önemli olarak belirlenen konulardır. Konu listesinin en üstünde listelenirler ve son zamanlarda herhangi bir gönderi olmasalar bile listenin en üstünde "takılı kalırlar". Amaçları, önemli bilgileri her zaman görünür ve erişilebilir tutmaktır.

Bir konuyu nasıl okurum?

Bir konuyu okumak için başlığına tıklayın. Bir konudaki her gönderi bir üye veya konuk tarafından oluşturulur. İletiyi, iletinin sol tarafındaki konuyu oluşturan üyeyle ilgili kısa bir bilgi görürsünüz.

Mevcut bir konuya yanıt göndermek için Cevapla düğmesini tıklayın. Bu düğme görünmezse üye olarak giriş yapmadığınız veya yanıtlama yetkiniz olmadığı veya konunun yeni yanıtlara kapalı olduğu anlamına gelebilir.

Ayrıca sayfanın altındaki bir Yanıt kutusu. Buraya hızlıca bir cevap girebileceğiniz yer. Herhangi bir yanıtta Alıntı bağlantısını tıklarsanız, o yayının içeriği otomatik olarak sizin için Yanıt kutusuna eklenir. Birden çok yayında Alıntı 'yı tıklamak bu yayınları tek bir yanıtta çok alıntı yapmanıza olanak tanır.

Üyeler Hakkında Daha Fazla Bilgiyi Nasıl Bulabilirim?

Görüntülemek için Belirli bir üye hakkında bilgi, kullanıcı adını tıklayın. Bu sizi herkese açık profil sayfasına yönlendirecektir.

Gezinme Çubuğu nedir?

Her sayfanın üst tarafındaki gezinme çubuğunda dolaşmanıza yardımcı olacak bağlantılar vardır. Sol üstteki 'breadcrumb' alanı, şu an bulunduğunuz yeri gösterir. Sağdaki bir form hızla giriş yapmanıza olanak tanır. Bu, sitenin bir bölümünden diğerine hızlı hareket etmeyi sağlar.

Topluluğun Nasıl Göründüğünü Değiştirebilir miyim?

Topluluğun stilini değiştirerek kullanabilirsiniz. sayfanın sol alt köşesindeki stil değiştirici. Bu, renk düzenini ve topluluğun görünümünü değiştiren farklı stilleri seçmenizi sağlar. Bu seçenek görünmezse, yönetim kurulu yeniden düzenlenemez.

Hazırlanıyor...
X