AnasayfaEthereumGlassnode Ajansı: ETH'lerin çoğu DeFi akıllı sözleşmelerinde tutuluyor

Glassnode Ajansı: ETH’lerin çoğu DeFi akıllı sözleşmelerinde tutuluyor

-

Glassnode ajansının raporuna göre, Ethereum kullanıcılarının şu anda bakiyelerinin çoğunu merkezi dijital alışverişlerde ve merkezi borsalarda tutmak yerine DeFi akıllı sözleşmelerinde tuttukları bildirildi.

Konu Başlıkları

  • Akıllı sözleşmelerde Ethereum (ETH) arzı hızla yükselmeye devam ediyor
  • Piyasalarda DeFi ile ilgili şüpheler akılları karıştırıyor
  • Sıfır olmayan ETH adreslerinin sayısı yeni bir ATH’ye denk geldiği anlaşılıyor

Glassnode analitik servis sağlayıcısı, resmi Twitter adresinin son tweet’inde şu anda akıllı sözleşmelerde kilitlenen ETH miktarının kriptopara borsalarında ETH arzını epeyce aştığını gösteren bir grafik paylaştı. Kullanıcıların bunu beklemek yerine DeFi’den kar elde etmek için kullanmayı tercih ettiğini gösteriyor.

Akıllı sözleşmelerde Ethereum (ETH) arzı hızla yükselmeye devam ediyor

Glassnode analitik servis sağlayıcı, DeFi akıllı sözleşmelerinde kilitlenen Ethereum miktarının, merkezi kriptopara borsalarında depolanan ETH arzını aştığını duyurdu.

Grafiğe göre, ETH transferlerinin hareketi 24 Ağustos tarihinde ters yönlerde gitmeye başladı. O zamanlar, akıllı sözleşmelere kilitlenmiş ETH eğrisi önemli ölçüde yükselmeye başladığı görülmüş.

Binance ve Coinbase gibi merkezi kriptoparalar platformlarında tutulan ETH miktarı ise düşmeye başlamış.

eth arzi grafik glassnode
Glassnode ETH arz grafiği

YAM projesinin aşırıya kaçtığı ve kullanıcıların ETH de dahil olmak üzere bunlara çeşitli madeni paraların büyük miktarlarını birden fazla havuzdan kilitlediği zamanı temsil eder.

Piyasalarda DeFi ile ilgili şüpheler akılları karıştırıyor

YAM protokolü bundan sonra bir hata nedeniyle çöktü ve yükseltilmiş sürüm henüz başlatılmadı.

Sektördeki bazı uzmanların görüşüne göre ise DeFi konusunda şüpheci olmaya devam ettikleri görülüyor. Kısa süre önce merkezi olmayan finans platformlarını ve sözleşmeleri “ICO’dan daha büyük bir aptallık” olarak nitelendiren Tone Vays gibi bir ismi örnek verebiliriz.

Sıfır olmayan ETH adreslerinin sayısı yeni bir ATH’ye denk geldiği anlaşılıyor

Glassnode, Ethereum’a yeni kullanıcıların gelmeye devam ettiğini belirtti. Büyük olasılıkla DeFi’de verim çiftçiliği de dahil olmak üzere potansiyel müşterilerinin ilgisini çektiğini bildiren başka bir grafik paylaştı.

Grafik, sıfır olmayan adreslerin miktarının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 47122017 birime yükseldiğini söylüyor.

Kaynak: U.Today
5e07759071ad2e95dd3ca4f94fd345fd?s=117&d=mm&r=g
kriptoparalarhttps://kriptoparalar.net/
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ünden mezun olan yazarımız, Irak'ta bir karayolu şirketi olan Rega Asphalt Co.'da Site Manager (Şantiye Şefi) olarak çalışıyor. Kripto paralar ve bilgi teknolojileri alanları ile ilgilenmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

En İyi Kriptopara Borsaları

Bitcoin Yorum ve Haber

ath nedir

ATH Nedir? Kriptoparalarda Ne Anlama Geliyor?

0
ATH, İngilizce dilinden ekonomi terimlerine kazandırılmış bir kısaltmadır. "All Time High" kelimelerinin baş harflerinden oluşur. Türkçe anlamı ise "Tüm Zamanların En Yükseği" demektir. Bir döviz...

Ethereum Yorum ve Haber

ath nedir

ATH Nedir? Kriptoparalarda Ne Anlama Geliyor?

0
ATH, İngilizce dilinden ekonomi terimlerine kazandırılmış bir kısaltmadır. "All Time High" kelimelerinin baş harflerinden oluşur. Türkçe anlamı ise "Tüm Zamanların En Yükseği" demektir. Bir döviz...