Kraken
4.3/5

Kraken

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Hemen Üye Ol
Hatırlatma
Profesyonel yatırım tavsiyesi değildir

Kraken Bitcoin ve Altcoin Borsası Detaylı İnceleme

Kraken bitcoin ve altcoin borsası detaylı incelemekapsamında öncelikle Kraken bitcoinin dijital piyasada ortaya çıkmış olan ilk ABD merkezli kripto para borsalarından biri olduğu bilinmektedir. 2011 yılında Jesse Powell tarafından kurulan Kraken bitcoinincelemeye göre resmi olarak 2013 yılının Eylül ayında piyasaya sürülmüştür. Ardından ABD doları ve Euro karşılığında BTC ve LTC yatırım yapılmasına imkân tanımıştır. 5 ana ve büyük dijital para borsası içinde yer alan Kraken Huobi, Binance, Coinbase ve Bithumbiçinde yer almaktadır. 

İnceleme beraberinde Kraken bitcoin 2014 yılı itibariyle Coinbase ve Bloomberg kapsamında listelenecek olan ilk kripto para borsası içine girerek ABD bünyesindeki FinCen’DEN VE Kanada’da FINTRAC ile Birleşik Krallıkta yer alan FCA kurulundan düzenleme onayı aldığı görülmektedir. Beraberinde Avusturalya ve Japonya’da AUSTRAC ve FSA şeklinde dijital para birimi borsasına kayıtlı olduğu bilinmekte ve bu yapılar beraberinde düzenlenmektedir. Son derece güvenli olan yapısı ile 2022 yılı beraberinde Kraken bitcoin ABD bünyesinde 48 eyaleti de içine alıp 176 ülkede faal durumdadır. 

Kraken Güvenilir mi?

Dijital para borsaları kapsamında bilinen ve güvenilen borsalar içine girmeyi başaran kraken borsasına dair sorgulanan başlıca soru kraken güvenilir mi şeklinde öne çıkmaktadır. Yaklaşık olarak 10 yıldan daha uzun süredir aktif hizmet sürdüren yapısıyla dikkat çeken Kraken borsası dünya çapında ve ABD bünyesinde giderek fazla önem kazanmaktadır. Güvenilir 5 dijital para birimi borsasından biri haline dönüşmesi ve aktif hizmeti ile güvenilen seçenekler arasında yer aldığı görülüyor. Gönül rahatlığı ile kullanılabilecek yatırımlar için daha önce desteklediği 56 adet coinden daha fazla olduğu görülen 110 kripto parayı desteklemesi ile alım-satım işlemleri için gelecek ve güven vaat ediyor. 

Kraken Coin Listesi

Kraken coin listesi kapsamında 2022 yılı beraberinde 110’dan fazla coin desteklendiği ve işlem yapıldığı görülmekte olup bunların bazıları ise aşağıdaki gibi belirtilmektedir. 

• Bitcoin (BTC)

• Ethereum (ETH)

• Cardano (ADA)

• Dogecoin (DOGE)

• Litecoin (LTC)

• Polkadot (DOT)

• Çokgen (MATIC)

• Dalgalanma (XRP)

• Yıldız Lümen (XLM)

• Solana (SOL)

• Suşi (SUŞİ)

• Uniswap (UNI)

Dünya çapında kullanılan kraken borsası giderek genişleyen coin listesi ile dikkat çekmekte olup yatırımcılar için yeni farkındalıklar da oluşturmaktadır. Bu yönde kullanıcıları için Kraken ve Kraken Pro şeklinde iki farklı ticaret formu sunarak daha düşük maliyetler kapsamında herkesin kullanabileceği platform rolü oynamaktadır.

Kraken Güvenilir Mi?

Karaken bitcoin ve altcoin borsası 2011 yılında kurulmuştur ve o zamandan beri faaliyetlerine devam eden 1-2 borsadan biridir. Kraken şimdiye kadar hiç hacklenmeyere müşterilerine herhangi bir problem yaşatmamıştır ve Kraken güvenlik konusunda sektörün belirleyicidir. Bünyesinde çalıştırdığı yüzlerce mühendis ile kraken bitcoin ve altcoin bırsası, kripto para borsası alanında güvenliği üst seviyelere çıkarmaktadır.

Kraken’e Üye Olmak

Kraken’e üye olmak çok kolaydır. Üyelik sayfasındaki formu doldurarak saniyeler içinde Kraken bitcoin ve altcoin borsasına üye olunabilir. Kimlik doğrulama işlemleri genellikle 1 gün içinde hallolmaktadır. Kraken deneyimli kullanıcılar için ekstra ticaret araçları sunarken , deneyimsiz kullanıcılar için de çok basit değişkenlerün olduğu bir alım-satım arayüzü sunarak, kullanıcı deneyimini üst seviyelere taşımayı hedeflemektedir.

İşlem Hacmine Göre 0’a Kadar Komisyon Güvenlik konusunda Karaken sektörün Belirleyicisi Konumunda

5.0
Güvenlik
4.0
Komisyonlar
3.0
Servis ve Kampanyalar
5.0
Müşteri Hizmetleri
4.3 Değerlendirme

Bir cevap yazın

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel

Kraken
4.3/5