Ana Sayfa Borsa Borsa devi Bithumb 'a Polis Baskını şoku !

Borsa devi Bithumb ‘a Polis Baskını şoku !

-

BXA token ile ilişkili dolandırıcılık iddiaları nedeniyle, dünya devi kripto para borsası Bithumb ‘a, polis baskın yaptı.

Seul polisinin iddialarına göre, Güney Kore’nin en büyük kripto para borsası Bithumb ‘a baskın düzenlendi.

Yerel haber kaynağı olan Seoul Shinmun’un haberine göre, Seul Polis Teşkilatı İstihbarat Suç Birimi 2 Eylül’de Bithumb’ın Gangnam’daki ofisinde araştırma yapıldığına dair duyuru yaptı. Yapılan incelemelerde ise çeşitli materyallerede el koyulduğunu belirtti.

Bithumb yönetim kurulu başkanı, ifade vermek için götürüldü

İddiaya göre Bithumb Güney Kore ve Bithumb Holding’in yönetim kurulu başkanı Lee Jung Hoon’u da içeren kapsamlı soruşturma devam ediyor. Başkan Hoon, ifadesi alınmak üzere polis tarafından götürülmüş.

Kaynak: seoul.co.kr

Baskının asıl nedeni BXA Token !

Bu altcoin, Bithumb’ın kendi token’ı olarak tanıtılmış ve nihayetinde yatırımcıların 25 milyon dolar zarar etmesine yol açmıştı. Büyük ölçekli bir dolandırıcılığa karıştığı iddia ediliyor.

Bu haber ile birlikte piyasa lideri Bitcoin başta olmak üzere diğer tüm kripto paralarda düşüş yaşandı.

CMC verilerine göre BTC %3,7 düştü. ETH ise %5,2 oranında bir gerileme kaydetti.

Mehmet Nuri ARSLANhttps://kriptoparalar.net/
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ünden mezun olan yazarımız, Irak'ta bir karayolu şirketi olan Rega Asphalt Co.'da Site Manager (Şantiye Şefi) olarak çalışıyor. Kripto paralar ve bilgi teknolojileri alanları ile ilgilenmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En çok okunanlar