Ana Sayfa Borsa BitMEX, Amerikan tarihinin en büyük mali suçunu işlemekle suçlandı

BitMEX, Amerikan tarihinin en büyük mali suçunu işlemekle suçlandı

CoinDesk’in haberine göre, eskiden Bitcoin (BTC) manipülasyon azaltma olarak bilinen ve Pavel Pogodin tarafından kontrol edilen şirket dava açtı. BitMEX’in ana şirketi olan HDR Global Trading’in büyük bir haraç operasyonu gerçekleştirdiği öne sürüldü. Milyarlarca dolar paranın yasadışı kar elde etmeyle kazanıldığı söylendi.

HDR Yetkilisi: BMA tıpkı bir patent trolü

İddaalara yanıt veren BitMEX şirketinin yetkilisi: “BMA son zamanlarda kripto para birimi alanında faaliyet gösteren şirketlere karşı bir seri iddia dosyası olarak ortaya çıktı. Tıpkı bir patent trolü gibi faaliyet gösterdiği için geniş çapta tanındı. Bu şikayeti normal bir dava süreci ile ele alacağız ve mahkemenin ne olduğu iddiasını göreceğinden tamamen eminiz.” dedi.

BitMEX manipüle ediyor !

BMA’nın avukatı, BitMEX’in kripto para piyasalarını yapay olarak bitcoin fiyatını artırarak manipüle ettiğini ortaya attı. Müşterilere karşı alınıp satıldığı iddia edilen borsa, vadeli işlem endekslerini likit spot piyasa borsalarına bağladı. Daha sonra müşterilerinin pozisyonlarından çıkmasını engelleyen aşamalı “teknik aksaklıklar” ile planlarından faydalanacağını söyledi.

Piyasa BitMEX için kârlı

BitMEX’in 100x kaldıraç ticareti seçeneklerine dikkat çeken firma, ayrıca kurucu Arthur Hayes’i de hedef aldı. Cömert yaşam tarzını göstererek ve cömert ticaretleri teşvik ederek cesur tahminler gerçekleştirerek teşvik ettiği yönünde iddialar da yapıldı.

Mehmet Nuri ARSLANhttps://kriptoparalar.net/
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ünden mezun olan yazarımız, Irak'ta bir karayolu şirketi olan Rega Asphalt Co.'da Site Manager (Şantiye Şefi) olarak çalışıyor. Kripto paralar ve bilgi teknolojileri alanları ile ilgilenmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

342BeğenenlerBeğen
82TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone

Öne Çıkanlar

Glassnode Ajansı: ETH’lerin çoğu DeFi akıllı sözleşmelerinde tutuluyor

Glassnode ajansının raporuna göre, Ethereum kullanıcılarının şu anda bakiyelerinin çoğunu merkezi dijital alışverişlerde ve merkezi borsalarda tutmak yerine DeFi akıllı sözleşmelerinde tuttukları...

Twitter, yatırımcılar için karlı bir ortam olduğunu kanıtladı

Twitter, bir çok alanda olduğu gibi yatırım dünyasını da ciddi bir şekilde etkilemeye devam ediyor. Kriptoparalar piyasasını tahmin etmek...

Bitcoin, dünyanın en büyük 6’ıncı para birimi!

Yapılan yeni bir ankette en popüler dijital para birimi olan Bitcoin (BTC), dünyanın en büyük altıncı para birimi olarak seçildi.

Dördüncü sanayi devrimi, Blockchain tarafından desteklenecek !

Gürcistan'ın eski başbakanı Mamuka Bakhtadze, geçtiğimiz günlerde Blockchain 'in önemini konuştu. Yeni bir teknoloji olarak potansiyelini açıkladı.Bakhtadze, bu teknolojinin büyük bir etkisi...

Merkez Bankası, 10 Kriptopara Uzmanı ‘nı işe alacak

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), dijital para AR-GE ekibinde çalışmak üzere takım arkadaşları arıyor. TCMB, ortaya koyduğu kurumsal vizyon...