Ana Sayfa Borsa Binance, Türkiye piyasasına yerel borsa ile adım attı

Binance, Türkiye piyasasına yerel borsa ile adım attı

-

İşlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası küresel blockchain şirketi Binance, Trbinance.com ’un lansmanı ile Türkiye pazarına adım attı. Trbinance.com, müşterilerin ve iş ortaklarının dijital varlık borsaları kurması için bir altyapı çözümü olan Binance Cloud aracılığıyla Binance’in sektör lideri teknolojisi, güvenliği ve likiditesinden faydalanarak geniş bir yatırım ortamı sunmayı hedefliyor. Binance yerel borsa ile Türkiye’de ikamet eden kullanıcılara Türk Lirası ile kripto para satın alabilecek ve kripto paralar ile alım satım işlemleri gerçekleştirebilecek imkanı sunuyor.

Binance TR

Trbinance.com ‘un şimdilik desteklediği pariteler / işlem çiftleri: BTC/TRY, ETH/TRY, USDT/TRY, XRP/TRY, BNB/TRY, BUSD/TRY ve BTC/USDT, ETH/USDT, XRP/USDT, BNB/USDT, BUSD/USDT olacaktır.

Changpeng Zhao “Türkiye, küresel ekonomi için önemli bir piyasa

Binance ‘in CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Türkiye için çarpıcı ifadelerde bulundu.

“Türkiye, sadece blockchaini benimsemede önde gelen ülkelerden biri değil, aynı zamanda Asya’yı Avrupa’ya bağlayan, küresel ekonomi için de önemli bir köprü piyasa. Binance’in ilk günlerinden bu yana Türkiye’nin kripto dünyasına olan ilgisi ve gelişimi her zaman çok dinamikti. Biz ve Türk topluluğumuz tarafından birlikte şekillendirilecek ve geliştirilecek yerel bir kripto para borsasını kullanıcılarımıza sunmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Trbinance.com, piyasadaki en iyi alım satım likiditesi, en güçlü eşleme motoru, en gelişmiş güvenlik araçları, saklama ve risk kontrolleri dahil olmak üzere Binance Borsası’nın temel işlevleri ile destekleneceği belirtildi. Yani kısacası dünya borsa devi artık Türkiye yerel piyasasında olacak.

Twitter ‘da duyurusu yapıldı

Şirketin resmi Twitter hesabından duyurusu yapıldı. Türkiye hesabında yaklaşık 22 bin takipçiye bir tweet ile haber verildi.

Mehmet Nuri ARSLANhttps://kriptoparalar.net/
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ünden mezun olan yazarımız, Irak'ta bir karayolu şirketi olan Rega Asphalt Co.'da Site Manager (Şantiye Şefi) olarak çalışıyor. Kripto paralar ve bilgi teknolojileri alanları ile ilgilenmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En çok okunanlar

Türkiye kriptopara kullanımında ne durumda?

0
Kriptopara piyasası dünyada hızla yükselirken, Türkiye’de ise hem bilinirliği hem de kullanımı oldukça düşük seviyelerde. Dijital para piyasası günden...