Diğer AltcoinlerHaberler

TRON (TRX) Yatırımlarınız İçin En İyi 5 Cüzdan

Kripto para yatırımcılarının en çok korktuğu konu şüphesiz güvenlik. Dijital paralar ile ilgilenenler için en önemli unsurdur. Bu nedenle saklama (HODL) veya depolama denilen olayı yaparken muhakkak çok güvenli cüzdanlar seçmek gerekiyor. Eğer bir TRON hayranı iseniz aşağıda vermiş olduğumuz en iyi 5 cüzdan ile depolama işleminizi güvenle yapabilirsiniz.

1- Ledger Nano S

Ledger Nano S, bir kripto para elektronik cüzdan olarak kullanılır. Bu cüzdanlar dijital parayı depolamak için en güvenli yöntemdir diyebiliriz. Bu cüzdan bilgisayara USB portları ile bağlanarak erişilebilir. Çevrimdışı olarakta çalışır ve özel güvenlik anahtarlarına ihtiyaç duyar.

Ledger Nano S güvenli bir yonga serisi ve dahili bir ekranla birlikte veriliyor. İşlemleri doğrulamak için fiziksel olarak kullanılan düğmelere sahiptir. TRON (TRX) dışında cüzdan Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash, Bitcoin Gold ve Ark gibi diğer 40 kripto para birimini de saklar.

2- MyEtherWallet (MEW)

MyEtherWallet, Ethereum (ETH) hayranları tarafından kullanılan popüler bir web (online) cüzdan. Aynı zamanda TRON (TRX) dijital parasını da barındırmaktadır. MEW kullanıcıları, cüzdanlarını çevrimiçi olmasına rağmen özel anahtarlarını cihazlarda saklayabilir. Cihazdaki özel bir anahtarla bir kullanıcı TRX coin üzerinde kontrol sahibi olur. Her hangi bir aracı kurum veya 2.kişi arada olmaz.

M-cüzdan web sitesi üzerinden ve cüzdanlarla çalışmak üzere geliştirilen bir çok farklı yazılımlardan erişilebilir. Bu cüzdan dahili bir alışverişi olan açık kaynaklı bir depolama platformu olarak nitelendirilebilir.

3- The Tron Wallet TRX For Google Chrome – TronLink

TRON Topluluğu, TRX paralarını saklayan bir uzantı geliştirmek için Google Chrome popülerliğinden yararlanarak geliştirdiği bir cüzdan var. Ve bu eklenti cüzdanı aynı zamanda TRON Vakfı tarafından desteklenmiştir. Kurulumu oldukça kolay ve Google Chrome’dan destek almaktadır.

Bu cüzdan Google Chrome web mağazasında bulunuyor zaten. Yapmanız gereken tek tıkla kurulumunu yapmak olacaktır.

4- TRON Wallet Android (Mobile Wallet)

TRON Vakfı, TRX coini saklamak için bu android cüzdanı öneriyor zaten. Bu cüzdan, TRX paralarını verimli bir şekilde saklamayı ve işlemeyi kolaylaştırıyor. Uygulamanın arayüzü yeni başlayanlar için basit ve kullanıcı dostudur. Güvenlik açısından TRON Cüzdan Android soğuk hava deposu ile donatılmıştır.

Uygulama, şifreleri ve diğer kişisel bilgileri kodlama özelliğine sahiptir. Gelişmiş güvenlik özellikleri isteyen kullanıcılar için 24 saatlik bir kurtarma ifadesi öne çıkıyor. Bu özellik, telefonunuzun kaybolması durumunda çok önemlidir.

5- TRON Wallet iOS

Bir iPhone‘a sahipseniz ve TRON varlıklarınızı gönül rahatlığıyla saklamak istiyorsanız, bu cüzdan tam size göre. TRON Vakfı iOS için TRX Cüzdanını öneriyor. Cüzdan açık kodlu bir protokol üzerine kuruludur ve herhangi bir gizli kod şüphesini ortadan kaldırıyor zaten. Ayrıca, özel tuşlar cihazdaki uygulama tarafından saklanır.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Kapalı