BitcoinHaberler

SEC, Bitcoin ETF Olayını Onaylarsa Ne Olur?

Çoğu kişinin merakla beklediği ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’in kripto paralar için tarihi kararı piyasada tam olarak nasıl karşılık bulacak? Yani SEC, Bitcoin’nin ETF olayını kabul ettiğinde piyasa buna nasıl tepki verecek?

Bitcoin ve altcoinler için zor bir yıl olan 2018, aslında bazı analistlere göre bir düzeltme yılı olarak nitelendirildi. Yani bunu normal karşılayan bir çok analist var. Ama geçtiğimiz yılda en dikkat çekici parametre hiç şüphesiz “Bitcoin ETF” oldu. Bir çok yatırımcının yakından takip ettiği hatta SEC kararını geciktirdiğinde kripto paralarda büyük düşüşün yaşanmış olması normal miydi? diye akıllara takılmıyor değil. Panik mi? Yoksa gerekli bir düşüş müydü? Yada Bitcoin (BTC)’nin ETF olarak kabul görmesi çok mu önemli?

Bunu şöyle düşünürsek daha iyi anlamamıza neden olabilir. 2018 Yılı içinde devlet yasakları, ICO‘ların dışlanması, hack saldırıları, sert çatallanmaların yaşanması ve scam kripto paraların varlığı gibi bir çok olay yaşanmasaydı eğer, SEC’in kararını çok fazla önemsemeyebilirdik. Elbet önemli bir olay olurdu ama bunun için biraz zaman gerekebilir gibi düşünüp sıkıntı yapmayabilirdi yatırımcılar. Fakat bu şekilde geçmiş bir 2018 yılı varken, emin olun çoğu yatırımcı kendini maalesef SEC kararına bağlamış gibi.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Kapalı