Diğer AltcoinlerHaberler

Power Ledger, Yenilenebilir Enerji İle Uğraşıyor

Power Ledger (POWR) ilk olarak kurucuların mevcut enerji piyasasında ciddi sorunları saptadıktan sonra, yenilenebilir enerjinin uygun maliyete ve herkes tarafından kullanılabilir olduğu bir sisteme kavuşturmak için kurulmuştur. Blockchain teknolojisini ve akıllı sayaçları kullanan Power Ledger, enerji çözümlerini hız kesmeden sürdürüyor.

Şirket kısa bir süre önce 2018 Extreme Tech Challenge’ı kazanmıştı ve Dr. Jemma Green (Başkan) ve Yardımcı Kurucu verdikleri demeçlerle geleceğe adeta umut veriyorlar.

 

Power Ledger İlk Nasıl Oluşturuldu? Tam Olarak Hangi Sorunu Çözmeye Çalışıyor?

Şirketi yetkilisinin bu konu hakkındaki görüşleri şöyle;

“Elektrik piyasasında bazı sorunları gördükten sonra Mayıs 2016’da şirkete başladık. 2013 yılında enerji piyasalarında doktora ve yıkıcı inovasyona başladım ve fark ettiğim şeylerden biri de Avustralya’daki konut stokunun yüzde 30’unu oluşturan herhangi bir dairenin güneş panellerine sahip olmasıydı. Apartman bloklarının perakende satış lisansı olmayan bir enerji satıcısı olarak kullanılabileceğini bilerek, güneş enerjisi üretmek ve ticaretini yapmak için apartman blokları için gömülü bir ağ tasarladım.”

 

Power Ledger Şirketinin Konu İle İlgili Atmış Olduğu Resmi Tweet

Etiketler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Kapalı