BlockchainHaberler

Marshall Adaları Kendi Kripto Para Birimini Çıkarmaya Hazırlanıyor

Sovereign (SOV) ekibi, ulusal bir şifreli para birimi üretmeye çalışıyor. Yeni basılmış bir şifreleme kriptosunun sonuna yaklaştıklarını duyurdular. SOV bloguna göre projeye Malta‘yı bir “blok zincir adası” haline getirme fikri, Steve Tendon aitmiş.

Kısıtlı altyapıya sahip adalarda kripto parasının piyasaya sunulması, herhangi bir kripto para biriminin (içinde çipli ve NFC antenli plastik kartlar) için donanım deposu geliştiren bir girişim olan Tangem aracılığıyla mümkün olacaktır. Tusk Ventures ve Guidepost Solutions yasal düzenlemeleri düzenleyecektir.

Teknik belgeler neredeyse tamamlandı ve yakın bir gelecekte yayınlanması bekleniyor. Ek olarak blok zincirleme projelerini finanse etmek ve SOV ekosistemini desteklemek için Aijar Jenlik Vakfı‘nı başlatmak için planların yürütüldüğü de ayrıca eklendi.

SOV Geliştirme ekibi, projenin başlatılması ve resmi olarak Marshall Adaları Cumhuriyeti‘nin yasal ihalesi olarak ilan eden 2018 Egemen Para Yasası‘nın oluşturulmasına yardımcı olmak için 2018’in başlarında Marshall Adaları’na taşındıklarını belirtti.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Kapalı