Haberler

Jon Markman: “Çok Fazla Kripto Para Çeşidi, Piyasayı Kötü Etkiler”

Dünyanın en ünlü dergisi olan Forbes‘in finans yazarı Jon Markman, kripto para birimleri hakkında oldukça tutarlı bir yaklaşım sergiledi. Diğer analistler tarafından geniş ölçüde kapsanmayan fakat çoğu zaman hepsinin aklından geçeni medyaya servis etmiştir. Kripto para geliştiricilerinin yeni para birimleri oluşturmak için çok çalıştıklarını, aslında para birimlerinin oluşturulmaması gerektiğini belirtti. Yeni para birimleri oluşturmak yerine şuan ki piyasayı daha iyi noktalara getirmek için uğraşmaları gerektiğini savundu.

Dünyada Ne Kadar Para Çeşidi Bulunuyor?

Coinmarketcap’ta yazı yazılırken ki kripto para sayısı an itibari ile 2071 adet. Bu durumu şöyle karşılaştırırsak daha iyi anlaşılabilir. Dünyada ortalama 190 ülke vardır. Bunların hepsi kendi para birimini kullandığını var sayarsak bile 190 çeşit fiziksel para birimi yapar. Fakat kripto para çeşitleri ise 2071 adet. Bu da piyasada sıkıntı yaratıyor.

Bununla ilgili önlemleri ilk olarak borsalar fark edip tek tek incelemeler ile bazı sanal para birimlerini listelerinden çıkardılar ki hala bu çalışmalar ile çıkaracakları kesin.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Kapalı