Blockchain

Goldman ve Morgan Stanley: “CLS’ IBM’in Blockchain Projesi”

Yatırım bankacılığı devleri Goldman Sachs ve Morgan Stanley yeni kurulan CLSNet‘i kullanan ilk şirketler olarak tarihe geçti. Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’dan gelen altı katılımcı ile birlikte Bank of China (Hong Kong) dahil olmak üzere önümüzdeki birkaç ay içinde CLS ve IBM‘e katılım sağlamaya karar verdiler.

CLS’deki teknoloji müdürü Ram Komarraju, CoinDesk’e sistemin şu anda çalıştığını belirtmiş.

Ekim ayında başlatılan IBM Food Trust gıda zincirleme blok zinciri ve haziran ayı sonunda piyasaya sürülen ticaret finansmanı platformu we.trade ile birlikte CLSNet bu yılki üretime geçmek için IBM teknoloji ile desteklenen üçüncü blockchain konsorsiyumunu gerçekleştirecek.

“CLSNet, şu anda dünyanın en büyük iki bankasıyla birlikte büyük bir pazar işlevi için blockchain teknolojisinin devam eden olgunluğunun ve uygulamada sunabileceği değerin bir kanıtıdır artık.” Bu sözlerin sahibi IBM Blockchain’in genel müdürü Marie Wieck. Ve iç açıcı bir gelişme olarak algılanabilir.

Ayrıca CLSNet’in lansmanı, küresel bir piyasa hizmetinde blockchain teknolojisinin ilk post-ticaret üretim dağıtımını temsil ettiğini söyledi.

Kaynak: Coindesk

Etiketler

Bir Yorum

  1. Gerçekten güzel gelişmeler oluyor ama yinede piyasa istenilen ivmeyi bir türlü yakalayamadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Kapalı