BitcoinHaberler

Galaxy Digital CEO’su: “Bitcoin’nin Yasal Piramit Şeması, Altın Gibi!”

Wall Street‘in en büyük kripto para destekçilerinden biri olan Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin‘i devrimci olarak niteledi. Ve şirketinin yılın ilk üç çeyreği için şu anda 136 milyon dolarlık paya sahip olan ticari zarara uğramasına rağmen, bu engebeli yolda ter dökmeye hazır olduklarını belirtti.

Eski bir Goldman Sachs partneri olan Novogratz, “depresyona girecek pek çok neden var” diyerek, uzun vadede odağını tutmaya eğilimli olacaklarını vurguladı. Eninde sonunda Bitcoin’in gücünü, gelişmekte olan teknolojilerden yönetmeliklere, siyasi irade ve ekonomik teşviklere kadar pek çok güç olmasına rağmen Novogratz, Bitcoin’in nihayetinde hakim olacağını ve eleştirmenlerin üstesinden geleceğine inanıyor.

Novogratz sözlerine şöyle devam etti;

Bitcoin’in dijital altın olacağına inanıyorum. Bu, yasal bir piramit şeması haline gelen madeni paraların sadece bir tanesi olduğu anlamına geliyor. Tıpkı altın gibi. Dünyanın tarihinde çıkarılan tüm altınlar, olimpik bir yüzme havuzuna sığar. Havuzun 8 trilyon dolar değerinde olduğunu düşünmek için aklını kaçırdın. Ama öyle olduğunu söylüyoruz. David Swensen’in (Yale’nin baş yatırım görevlisi) Bitcoin’e yatırım yapması, hatta bu konudaki itibarı ile birlikte, size bir şeyler anlatıyor. Yatırım dünyasındaki en zeki insanlardan bazıları, bunun bir değer deposu olduğunu düşünüyor.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Kapalı