BlockchainHaberler

Blockchain Yazılım Okullarına Durmadan Bağış Yağıyor!

Dijital değişim devrimini büyüten ve ön ayak olan kripto teknolojileri ile ilgili okul ve kursların sayısı her geçen gün arttığını daha öncede duyurmuştuk. Ama bu defa bu okullara ciddi bağışların yapıldığını öğrendik.

Blockchain ile ilgili eğitim veren bir yüksek okul olan “Connecticut Software Engineering” okulu, (Scroll Network ‘ün kurusucu olan) Nathan Pitruzzello tarafından dün 10 bin dolar bağış aldı. Tabi sadece bu şirket değil bunun gibi onlarca hatta yüzlerce şirketin blok zinciri teknolojisinin gelişmesi için bağışlar yaptığını hep duyuyoruz.

Bağış yapılan yüksek teknoloji okulu Tesla, Apple ve NASA gibi önemli yerlerde çalışmaları için öğrencilerini tam donanımlı birer yazılımcı olarak yetiştiriyor. Programa seçkin kişiler alınıp 2 yıllık bir eğitim veriliyor. Bu eğitimin sonunda başarılı olan öğrenciler okulun sertifikasını almaya hak kazanıyorlar. Yani eğitimde başarısız olanlarda aslında belli bir birikim seviyesine ulaşıyorlar fakat sonuç itibari ile sertifikayı alamayanlar dev şirketlerde çalışma olanakları olmuyor.

Bu tarz okullara daha öncede çeşitli kripto para kurucularından yüksek miktarda bağış haberleri gündeme gelmişti.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Kapalı