BitcoinHaberler

Bitcoin Yatırımcısı, Kaçırılıp İşkence Gördü

Güney Afrika‘nın Lanseria kentinde bir grup çete tarafından kaçırılan Bitcoin yatırımcısı, hırsızlara cüzdan şifresini vermemekte diretirken çeşitli işkencelere maruz kalmış.

Andrew takma adıyla sosyal ağlarda bilinen yatırımcı, sadece Facebook aracılığıyla tanıştığı biriyle iletişim haline geçmiş. Sosyal ağ üzerinden hırsız ona kripto para yatırımları ile uğraştığını belirtmiş. Fakat internet üzerinden alım satımlara güvenmediğini söyleyip onu evine davet etmiş. Alım işlemini bizzat elden almak isterken, Andrew’da bunu onaylayıp o adrese gitmiş.

Karşı Tarafa Güven Vermek İsterken Az Kalsın Canından Oluyormuş!

Hırsızın verdiği adrese gitmiş. Ve içeriye tam oturma odasına girerken arkasından biri sinsice onun yüzüne uyuşturucu bezle bastırıp bayıltmışlar. Gözünü açtığında çırılçıplak bulmuş kendini. Ve etrafını çevreleyen 3 erkek ile 2 kadın görmüş.

Ondan Bitcoin Cüzdan Bilgilerini İstemişler

Bitcoin cüzdan bilgilerini Andrew’dan istemişler fakat o bu konuda diretince işkenceye başlamışlar. Daha sonra ateşte ısıtılmış demir aşamasına gelindiğinde ise adam dayanamayıp cüzdan bilgilerini vermiş.

Coinounce‘a göre çalınan miktar 58 bin 500 dolar olmuş. Ve ayrıca adamın üzerindeki cep telefonu ile 220 dolar parayı da almışlar. Bu olanların ardından Lanseria savcılığı harekete geçmiş.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Kapalı