AnalizlerBitcoin

Bitcoin, $3400 Psikolojik Sınırında !

Türkiye saatlerinin geceyi yaşadığı anlarda, Amerika‘da SEC basın açıklaması yapıldı. Kripto paraların en değerlisi olan Bitcoin (BTC) için ETF kararı alınacaktı. Karar ertelenince kripto varlık kademeli düşüş yaşayarak $3800 dolaylarından, $3300 ‘a kadar gerileme yaşadı. Gün içindeki az toparlanma ile şuan ki fiyatı $3430 dan alıcı bulabiliyor.

Bitcoin ETF’si Nedir?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Bitcoin için yatırım fonu uygulaması olarak nitelendirdiği BTC ETF’si, yatırımcılar için büyük bir olaydır. Pozitif karar almaları doğrultusunda kripto paralar fiyatının çok artacağı yönünde görüşler ortak.

Piyasa toplam hacmi son zamanların en dip seviyesini yaşıyor. 108 Milyar dolar hacme düştü. Fakat hala Bitcoin tüm piyasanın dominant kriptosu olarak bu hacmin %55‘ini oluşturuyor. Son 24 saatin işlem hacmi ise 18 milyar dolara çıktı. Bunun içinde en etkili neden ise yüksek oranda satışlar dikkati çekti.

Bitcoin dünden bugüne ise yaklaşık olarak %9 değer kaybetti. Ve uzun süre aradan sonra ilk defa toplam piyasa hacmi 60 milyar doların altını gördü.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Kapalı