AnasayfaBlockchainIBM, yeni oyun patenti aldı

IBM, yeni oyun patenti aldı

-

IBM, çok oyunculu çeşitlilik konusunda, blockchain tabanlı fikir birliğinin potansiyel kullanımlarına dönük yeni bir patent aldı.

‘Çevrimiçi oyun ağı için bir ücret uygulanır’

IBM Patent hakkı konusunda ‘blockchain için Oyun uzlaşı protokol’ünde şu açıklama yer aldı: “Bir düzenlemede, fikir birliği algoritması, oyun ağından herhangi bir blok zinciri ağına bir hizmet olarak sağlanır, böylece blok zinciri ağları, oyun eşleri içindeki dağıtılmış bir oyun istemcileri ağına konsensüs yetkisi verebilir. Tercih edilen düzenlemede, tarafından işlenen her işlem için devasa çok oyunculu çevrimiçi oyun ağı için bir ücret uygulanır. Bu ücretler, bir teşvik olarak fikir birliği turunun katılımcıları (yani her bir oyun eşiyle ilişkili katılımcılar / kullanıcılar) arasında dağıtılabilir, ağ altyapısını korumak veya başka herhangi bir amaç için kullanılabilir oyun ağına ve oyunculara hizmet veren.”

‘Çok oyunculu çevrimiçi oyun ağı’

Anılan belgede, yeterli bilgi işlem gücünün bir araya getirilmesi halinde rollerin genişleyebileceği vurgulanarak, “Oyun meslektaşları, yalnızca işlemlerin sıralanması üzerinde fikir birliğine varacaklar. Akıllı sözleşmelerin yürütülmesi, blok zinciri ağında kalmaya devam ediyor. Bazı düzenlemelerde, akıllı sözleşme yürütme, oyun eşlerinin yeterli bilgi işlem gücüne sahip olması durumunda, çok oyunculu çevrimiçi oyun ağına taşınabilir. Akıllı sözleşmeleri yürütme ek görevini yerine getirme yetkisi ve iş senaryosu güvenlik ve gizlilik açısından buna izin veriyorsa…” ifadelerine yer verildi.

Akanay Evrenhttps://kriptoparalar.net
Geleceğin dijital varlığı hakkında detaylı bilgi ve donanıma sahip olmak için çalışıyorum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezunum. Blockchain, Bitcoin ve Altcoinler ile ilgili çeşitli araştırmalar yapmaktayım. Bilimsel olarak yapmış olduğum araştırmaları siz değerli ziyaretçilerimiz ile paylaşmaktadan mutluluk duyarım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

En İyi Kriptopara Borsaları

Bitcoin Yorum ve Haber

bitcoin dolar

Dolar kuru, kripto para paritesinde 9 TL’yi aştı

0
Dolar kuru hafta sonu gelmeden önce cuma kapanışını 8,88 TL'den yapmıştı. Ama hafta sonu kripto para doları olarak görülen USDT biriminde 9 TL'yi geçti. Dolar,...