Anasayfa Blockchain Dördüncü sanayi devrimi, Blockchain tarafından desteklenecek !

Dördüncü sanayi devrimi, Blockchain tarafından desteklenecek !

-

  • Gürcistan’ın eski başbakanı Mamuka Bakhtadze, geçtiğimiz günlerde Blockchain ‘in önemini konuştu. Yeni bir teknoloji olarak potansiyelini açıkladı.
  • Bakhtadze, bu teknolojinin büyük bir etkisi olabileceğine inanıyor. Hatta buhar makinesinin sanayi devrimiyle olan ilişkisini, blok zincirinin (Blockchain) 4.sanayi devrimi ile karşılaştırdı.

Gürcistan’ın eski başbakanı olan Mamuka Bakhtadze, geçtiğimiz günlerde Blockchain’in önemini ve yeni ortaya çıkan bir teknoloji olarak potansiyelini tartıştı ve fikirlerini iddialı bir şekilde sundu. Bakhtadze, büyük bir etkisi olabileceğine inanandığı bu devrim niteliğinde icadın, buhar makinesinin sanayi devrimiyle olan ilişkisiyle kıyasladı. Daha sonra konuşmasına şunları ekledi:

“İlk sanayi devrimi, buhar motoru tarafından desteklendi ve dördüncü sanayi devrimi, blok zinciri tarafından desteklenecek. Bu gerçekten ezber bozan bir şey. “

Başbakan, görevinde sadece 12 ay görev yaptıktan sonra geçen yıl istifa etmişti. Ancak, Gürcistan ‘nın IOHK ve Cardano’nun CEO’su ve kurucusu Charles Hoskinson ile ülke çapında özel bir Blockchain temelli eğitim programını entegre etmek için çalıştığını açıkladı.

georgia bitcoin blockchain
Gürcistan Blok Zinciri

Bakhtadze ayrıca şunları söyledi:

“Şu anda Rusya’nın çok iyi bir arkadaşı olan IOHK ve Charles Hoskinson ile eğitim sektöründe çok önemli bir projeyi hayata geçiriyoruz. Adalet Bakanlığı ve Eğitim Bakanı ile birlikte kimlik doğrulama projesini yürütüyoruz. Ekip bunun için Cardano destekli bir blok zinciri kullanıyor. “

Blockchain teknolojisini, kamu hizmetlerine getiren ilk ulusal hükümet

Gürcistan, Rusya’yı kuzeyde, Türkiye ve Ermenistan’ı güneyde sınırlayan küçük bir Avrasya ülkesidir. Tipik olarak Batı Avrupa’nın Asya ile buluştuğu kavşak olarak adlandırılan yerdir. Blockchain teknolojisini açık kollarla kamu hizmetlerine getiren ilk ulusal hükümet oldu. Hatta bunu Bitcoin madencilik şirketi Bitfury ile ortaklaşa yaptı.

5e07759071ad2e95dd3ca4f94fd345fd?s=117&d=mm&r=g
kriptoparalarhttps://kriptoparalar.net/
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ünden mezun olan yazarımız, Irak'ta bir karayolu şirketi olan Rega Asphalt Co.'da Site Manager (Şantiye Şefi) olarak çalışıyor. Kripto paralar ve bilgi teknolojileri alanları ile ilgilenmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

En İyi Kriptopara Borsaları

Bitcoin Yorum ve Haber

rarible rari

Rarible (RARI) Kriptopara Birimi Nedir? Video Anlatım

0
Rarible (RARI) bir NFT kriptopara birimidir. Koleksiyonlar, DAO, Coinbase Ventures Portfolio (Coinbase borsasının yatırım portföyünde olan) ve Governance yani kurumsal-yönetimsel bir kriptoparadır. Rarible (RARI), Kendi...

Ethereum Yorum ve Haber

rarible rari

Rarible (RARI) Kriptopara Birimi Nedir? Video Anlatım

0
Rarible (RARI) bir NFT kriptopara birimidir. Koleksiyonlar, DAO, Coinbase Ventures Portfolio (Coinbase borsasının yatırım portföyünde olan) ve Governance yani kurumsal-yönetimsel bir kriptoparadır. Rarible (RARI), Kendi...