AnasayfaBlockchainBrendan Blumer kimdir?

Brendan Blumer kimdir?

-

EOS Kripto parasını üreten şirket Block.one ın CEO’su dur. 8 Ağustos 1986 yılında ABD’nin Lowa kentinde dünyaya gelmiştir. Amerikalı girişimcinin yaşadığı yer ise Hong Kong’tur. Brendan Blumer aynı zamanda çok iyi bir yazılımcı ve yöneticidir.

Henüz 15 yaşındayken bir oyun sitesi geliştirmiştir. Adına GaMeCliff verdiği site, çevrimiçi oyun oynama platformuydu. EverQuest ve World of Warcraft gibi MMORPG oyunları için farklı karakterler, silahlar ve evler tasarlayan Blumer, kurduğu oyun platformunu başka bir şirkete sattı. Ve erken yaşta patlayan bu yazılımcı Hong Kong’a yerleşir.

2007 yılında, MMORPG oyun avatarlarını satan bir şirket olan The Accounts Network’ü kurar.

2010 yılında ise Asya daki emlak komisyoncuları için kurumsal bir veri paylaşım platformu olan Okay.com projesinin startını verir. Her geçen gün büyüyen şirket, Asia Pacific Properties ile birleşme gereği duyar.

2013 yılına geldiğinde Hindistan’da emlak ilanlarına adanmış bir girişim olan ii5’i kurar.

2016 yılında artık Brendan Blumer kripto para sektörüne atılır. Böylesine dahi bir yazılımcının sektöre renk getireceği belliydi. Programcı Daniel Larimer ile tanıştıktan sonra 2017 yılının Mart ayında Blumer ve Larimer bir araya gelerek yüksek performanslı blockchain teknolojilerinde uzmanlaşmış açık kaynaklı bir yazılım yayıncılığı şirketi Block.One’yi kurarlar. O noktadan sonra ise EOS şekillenmiş olur. Birlikte çıkardıkları bu dahiyane kripto paranın bir çok özelliği bulunuyor. Diğer dijital varlıklardan oldukça farklıdır.

Önceki içerikRoger Ver kimdir?
Sonraki içerikDaniel Larimer kimdir?
5e07759071ad2e95dd3ca4f94fd345fd?s=117&d=mm&r=g
kriptoparalarhttps://kriptoparalar.net/
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ünden mezun olan yazarımız konut, yol ve mega yapı projelerinde Şantiye Şefi olarak çalışmıştır. Yurt dışında (Irak'ta) çalıştıktan sonra, Blockchain, kriptoparalar ve bilgi teknolojileri alanlarında kendini geliştirmiştir. Ayrıca bir alan adı ve hosting firması olan Larabit.net şirketinin kurucusudur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

En İyi Kriptopara Borsaları

Bitcoin Yorum ve Haber

kripto kredisi crypto loan

En iyi 5 borsanın güncel kripto kredisi oranı

0
En popüler kripto para borsalarının güncel "kripto kredisi" oranlarını sizler için derledik. Kripto kredisi kampanyaları sınır tanımıyor! Kripto kredisi kampanyaları başlatan bazı borsalar, ilginç yöntemler ile...
Bitcoin

Bitcoin Almalı Mıyız?