AnasayfaBlockchainATH Nedir? Kriptoparalarda Ne Anlama Geliyor?

ATH Nedir? Kriptoparalarda Ne Anlama Geliyor?

-

ATH, İngilizce dilinden ekonomi terimlerine kazandırılmış bir kısaltmadır. “All Time High” kelimelerinin baş harflerinden oluşur. Türkçe anlamı ise “Tüm Zamanların En Yükseği” demektir.

Bir döviz para biriminde, kriptopara biriminde, emtialarda veya her hangi bir varlık enstrümanında tüm zamanların en yüksek fiyatını tanımlar. Bir başka deyişle o varlıktaki yeni rekor fiyat anlamı taşır.

ATH İçin Örnek Gösterim

Örnek olarak, Binance Coin (BNB) 10 Nisan 2021 tarihinde tüm zamanların yeni rekor fiyatı olan 485,4 dolarda fiyatlanarak ATH yaptı. Bu BNB’nin şimdiye kadarki en yüksek fiyatını oluşturdu.

ath all time high ornek grafik
Kaynak: TradingView
5e07759071ad2e95dd3ca4f94fd345fd?s=117&d=mm&r=g
kriptoparalarhttps://kriptoparalar.net/
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ünden mezun olan yazarımız konut, yol ve mega yapı projelerinde Şantiye Şefi olarak çalışmıştır. Yurt dışında (Irak'ta) çalıştıktan sonra, Blockchain, kriptoparalar ve bilgi teknolojileri alanlarında kendini geliştirmiştir. Ayrıca bir alan adı ve hosting firması olan Larabit.net şirketinin kurucusudur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

En İyi Kriptopara Borsaları

Bitcoin Yorum ve Haber

kripto kredisi crypto loan

En iyi 5 borsanın güncel kripto kredisi oranı

0
En popüler kripto para borsalarının güncel "kripto kredisi" oranlarını sizler için derledik. Kripto kredisi kampanyaları sınır tanımıyor! Kripto kredisi kampanyaları başlatan bazı borsalar, ilginç yöntemler ile...
Bitcoin

Bitcoin Almalı Mıyız?