Ana Sayfa Bitcoin Bitcoin destekçisi Elon Musk'ın hisseleri yüzde 30 arttı

Bitcoin destekçisi Elon Musk'ın hisseleri yüzde 30 arttı

Bitcoin destekçisi ve aynı zamanda Blockchain takipçisi olan Elon Musk, Tesla’nın hisselerinin patlamasıyla geçen hafta net değer artışını 1.7 milyar dolardan 32 milyar dolara çıkardı. Şirketin hisse fiyatı sadece bu ay %30’dan fazla artmış oldu. Yeniliğe yapılan bu yatırım başlangıçta göründüğünden daha fazla kişinin kripto para birimine hazır olduğunu kanıtlıyor aslında.

Elektrikli araçlar heyecan veriyor

Tesla otomobil üreticisinin kişisel serveti, Ekim ayından bu yana 10 milyar dolardan fazla arttı ve gecikme belirtisi göstermiyor gibi görünüyor. Bu büyüme büyük ölçüde elektrikli araç üreticisi için yatırımcının coşkusundan kaynaklanmaktadır ve değişim yatırımcının yeni ve daha iyi teknolojik gelişmelere katılma istekliliğinde genel bir artış olduğunu gösteriyor.

Tesla Motor firması 360.000’den fazla aracın satışına dayanarak bu ay hem Ford hem de GM’yi genel piyasa değeri açısından geçmiş oldu. Ancak Ford 2.4 milyon adet satışı ile ve GM de 2.9 milyon satış yaparak pazarda kendini gösterdi. Alman üretici Volkswagen 11 milyon satışı ile ön plana çıktı. Ama Musk’ın araçları en fazla ilgiyi gören otomobiller oldu.

Tesla hisslerine büyük ilgi !

Yatırımcılar Tesla’nın hisselerine akın ederek geçen yıldan bu yana fiyatını iki katına çıkardı. Elon’ın araçları elektrikli ve donanımlı olması pazarda heyecan uyandırıyor. Bu da hisselerinde artışa sebep oluyor. Firma her geçen ay yükselen bir değer olma yolunda. Elon Musk’ın şirket hisselerindeki artış, yatırımcıların teknoloji ile ilgili her şey için artan bir takdire işaret ediyor. İnovasyon yüke öncülük ediyor ve yatırımcılar görünüşe göre geleceğin yeni sistemler gerektireceğine inanıyorlar. Cybertruck’un en son sürümüne baktığımızda aslında firmanın nasıl bir inovasyon aşkı ile çalıştığını görebiliriz. Yatırımcılar da Tesla’ya katılarak bu değişime ortak olmak istiyorlar.

elon-musk

Elon Musk’un teknoloji liderliğine yükselişi kripto paralar için çok önemli

İnovasyonu sürdürmek için böyle bir isteklilik, Bitcoin ve kripto para birimleri için de olumlu bir haber olacağını tahmin edebiliriz. Musk’un Bitcoin’i “akıllı” olarak onaylaması, dijital para biriminin potansiyel taşıdığını göstermiş oldu. Teknoloji liderliğine yürüyen Musk, başarısı ile kripto para piyasalarını da etkileyebilir. Çünkü kripto para birimlerinin en önemli destekçilerinden biri olarak görülüyor.

Mehmet Nuri ARSLANhttps://kriptoparalar.net/
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ünden mezun olan yazarımız, Irak'ta bir karayolu şirketi olan Rega Asphalt Co.'da Site Manager (Şantiye Şefi) olarak çalışıyor. Kripto paralar ve bilgi teknolojileri alanları ile ilgilenmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

342BeğenenlerBeğen
82TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone

Öne Çıkanlar

Glassnode Ajansı: ETH’lerin çoğu DeFi akıllı sözleşmelerinde tutuluyor

Glassnode ajansının raporuna göre, Ethereum kullanıcılarının şu anda bakiyelerinin çoğunu merkezi dijital alışverişlerde ve merkezi borsalarda tutmak yerine DeFi akıllı sözleşmelerinde tuttukları...

Twitter, yatırımcılar için karlı bir ortam olduğunu kanıtladı

Twitter, bir çok alanda olduğu gibi yatırım dünyasını da ciddi bir şekilde etkilemeye devam ediyor. Kriptoparalar piyasasını tahmin etmek...

Bitcoin, dünyanın en büyük 6’ıncı para birimi!

Yapılan yeni bir ankette en popüler dijital para birimi olan Bitcoin (BTC), dünyanın en büyük altıncı para birimi olarak seçildi.

Dördüncü sanayi devrimi, Blockchain tarafından desteklenecek !

Gürcistan'ın eski başbakanı Mamuka Bakhtadze, geçtiğimiz günlerde Blockchain 'in önemini konuştu. Yeni bir teknoloji olarak potansiyelini açıkladı.Bakhtadze, bu teknolojinin büyük bir etkisi...

Merkez Bankası, 10 Kriptopara Uzmanı ‘nı işe alacak

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), dijital para AR-GE ekibinde çalışmak üzere takım arkadaşları arıyor. TCMB, ortaya koyduğu kurumsal vizyon...